Na jednání o důvěře vládě budu, potvrdil Farský. Večer do USA neodlétá

Jan Farský  (Pavel Hofman / se svolením autora)

Jan Farský | FOTO: Pavel Hofman / se svolením autora

Poslanec Starostů a nezávislých Jan Farský dnes neodletí do Spojených států amerických, kde má strávit několik měsíců díky stipendiu Fulbrightovy komise. Serveru Seznam Zprávy potvrdil, že na hlasování o důvěře vládě bude.

„Nic se nemění, platí, co jsem řekl, na jednání o důvěře vládě budu osobně přítomen,“ napsal Seznam Zprávám Farský. Původně měl odletět právě ve čtvrtek poté, co se vzdal postu předsedy klubu STAN. Několikrát zdůraznil, že se mandátu poslance nevzdá, ale že bude na všech důležitých jednáních.

Křest Týdeníku FORUM (Jan Šibík / FORUM 24)

„Je to pro mě obrovská pocta, ale také jedinečná možnost dál rozvíjet svou profesní dráhu,“ uvedl v oznámení o odjezdu do zahraničí Farský. Půlroční stáž konzultoval s předsedou STAN Vítem Rakušanem i premiérem Petrem Fialou (ODS). „Jsem rád, že mě oba v mém dalším osobním i profesním růstu podpořili,“ podotkl.

Farský jako předseda poslaneckého klubu STAN působil i v předchozím volebním období. Svou současnou rezignaci bere podle svých slov jako samozřejmost. „V případě zásadního hlasování, které by vyžadovalo mou osobní přítomnost, kdykoli přiletím zpět,“ dodal. Plat bude posílat organizacím jako Člověk v tísni, Paměť národa či skaut.

Po letošních volbách posílil STAN na 33 poslanců, předtím jich měl jenom šest. Starostové šli do voleb v koalici s Piráty, kteří získali čtyři poslance místo dosavadních 22 poslanců. Piráti si založili vlastní poslanecký klub.

Dvaačtyřicetiletý Farský vystudoval Právnickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně. U komise uspěl s projektem, který se zabývá možností transformace 250 let amerického federalismu do plánu pro příští čtvrtstoletí Evropské unie. Realizovat ho bude na Oregonské státní univerzitě.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]