Na jižní Moravu jede i moje dcera, řekl Zeman v projevu. Má rozdávat dary

Prezident Miloš Zeman (ČTK)

Prezident Miloš Zeman | FOTO: ČTK

Prezident Miloš Zeman vystoupil po dvou dnech s mimořádným projevem k situaci na jižní Moravě, kde několik obcí zasáhlo ve čtvrtek ničivé tornádo. Krátce vyjádřil hlubokou soustrast pozůstalým a popřál brzké uzdravení všem zraněným. S Hradní stráží na pomoc postiženým živelní katastrofou údajně vyrazí i prezidentova dcera. Předtočené televizní vystoupení Miloše Zemana trvalo jen tři a půl minuty.

Prezident v úvodu svého projevu připomněl, že čtvrteční řádění tornáda na Břeclavsku a Hodonínsku nepřežilo pět lidí a zanechalo za sebou dvě stovky zraněných. „Chtěl bych v první řadě vyjádřit svou hlubokou soustrast pozůstalým po obětech této živelní katastrofy. Chtěl bych popřát brzké uzdravením všem zraněným,“ prohlásil Zeman v sobotu vpodvečer.

Týdeník FORUM | FOTO: FORUM 24 (FORUM 24)

„Chtěl bych poděkovat hasičům, vojáků i policistům, které vláda okamžitě poslala na jižní Moravu. Já sám jsem dal příkaz Hradní stráži, aby se podle potřeb záchranářů této akce rovněž účastnili,“ pokračoval Zeman v projevu.

S Hradní stráží prý na jižní Moravu vyrazí i prezidentova dcera Kateřina, aby rozdala dary z nadačního fondu. „V každém případě se domnívám, že to, co se stalo, je samozřejmě katastrofa, ale je také příležitost k tomu, abychom vyjádřili svou solidaritu,“ řekl Zeman.

„Nesmírně si vážím všech těch, kdo již dnes posílají pomoc. Vzpomínám si, jak před asi dvaceti lety podobná živelní katastrofa postihla obce Troubky a Bochoř. Dnes se tyto obce již dávno vrátily k normálnímu životu. Chci věřit, že k normálnímu životu, díky solidaritě občanů, se vrátí i zmíněné obce,“ uvedl prezident. „Děkuji všem, kdo pomáhají a ještě budou pomáhat,“ zakončil projev.

Přepis celého projevu Miloše Zemana:

Vážení spoluobčané,
Česká republika zažila živelnou pohromu, která sice trvala jenom několik málo minut, ale bylo postiženo sedm obcí, na jižní Moravě je pět zemřelých a asi dvě stě zraněných. Kromě toho jsou výrazné hmotné škody. Chtěl bych v první řadě vyjádřit svoji hlubokou soustrast pozůstalým po obětech této živelné katastrofy. Chtěl bych popřát brzké uzdravení všem zraněným. Chtěl bych poděkovat hasičům, vojákům i policistům, které vláda okamžitě poslala na jižní Moravu. Já sám jsem dal příkaz Hradní stráži, aby se, podle potřeb záchranářů, její příslušníci těchto akcí rovněž účastnili. Jsem rád, že s Hradní stráží jede i moje dcera, aby rozdala dary z nadačního fondu. V každém případě se domnívám, že to, co se stalo, je samozřejmě katastrofa, ale je to také příležitost k tomu, abychom vyjádřili svoji solidaritu, a já si nesmírně vážím všech těch, kdo již dnes posílají pomoc.
Vzpomínám si, jak před asi dvaceti lety podobná živelná katastrofa postihla obce Troubky a Bochoř. Dnes se tyto obce už dávno vrátily k normálnímu životu. Chci věřit, že k normálnímu životu se díky solidaritě našich občanů vrátí i oněch sedm postižených obcí. Chtěl bych vyjádřit naději, že český národ se dokáže vždy semknout a solidarizovat, když se ocitne v situaci, kdy je to zapotřebí.
Děkuji všem, kdo pomáhají a ještě budou pomáhat.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]