Na koncertě 30 let bez okupantů vznikne unikátní fotka. Pošleme vzkaz Putinovi

Tisková konference ke koncertu 30 let bez okupantů. Pavel Šafr ukazuje vzkaz Putinovi. (Zbyněk Pecák)

Tisková konference ke koncertu 30 let bez okupantů. Pavel Šafr ukazuje vzkaz Putinovi. | FOTO: Zbyněk Pecák

Ve středu 18. srpna pokřtíme Týdeník FORUM na koncertě 30 let bez okupantů, kde Michael Kocáb, Michal Pavlíček a Český symfonický orchestr odehrají Pražský výběr Symphony pod vedením dirigenta Stevena Mercuria. To ale není všechno. Před koncertem vznikne velká fotografie, na níž budou zájemci držet vzkaz „Stop Putinovi“. Fotku pořídí Jan Šibík. Pokud tedy už máte lístky, přijďte včas! A pokud ne, kupte si je zde.

Vzkaz s nápisem bude součástí programu koncertu, který obdrží každý návštěvník. Pavel Šafr, šéfredaktor Týdeníku FORUM, připomíná, že akce 30 let bez okupantů má trojslovný podtitul: Koncert, Demoška, Oslava. „Oslava je to proto, že odchod sovětské armády byl klíčovým bodem, který zajistil naší zemi národní suverenitu. Od redakce nově vznikajícího týdeníku je to naprosto jasné, demonstrativní sdělení, jak bude vypadat její názorové směřování. To, co se děje na východ od nás, v Putinově Rusku, je otřesné a je potřeba to neustále popisovat. Chceme společně s účastníky této akce dát najevo, že odmítáme zasahování Kremlu do věcí demokratických států.“

VSTUPENKY OBJEDNÁVEJTE ZDE

Každý návštěvník koncertu získá předplatné nového Týdeníku FORUM,  který bude redakce internetového deníku FORUM 24 vydávat od 19. srpna. Připravuje jej ve spolupráci s dalšími novináři, jako je redakce serveru Hlídací pes nebo novinář Magazínu Reportér Jaroslav Kmenta. Jejich cílem je vrátit Čechům noviny.

„Pociťujeme v České republice dlouhou dobu sníženou míru svobody. To je ovlivněno zejména koncentrací mediální, politické a ekonomické moci v jedněch rukou. Tuto hegemonii se pokusíme narušit. A koncertem na oslavu odchodu sovětských vojsk upozorňujeme i na to, že podobná koncentrace moci připomíná ruský model řízení společnosti,“ říká Pavel Šafr.

Zbyněk Pecák

Tisková konference ke koncertu 30 let bez okupantů

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]