Na koncertech Depeche Mode a Rammstein budou zvýšená bezpečnostní opatření

Ilustrační foto (ČTK)

Ilustrační foto | FOTO: ČTK

Všechny koncerty se odehrají v pražské Eden Areně. Britská kapela Depeche Mode vystoupí na podium už ve středu v 19:45. „Větší důraz bude věnován například pyrotechnickým kontrolám a bezpečnostním prohlídkám návštěvníků při vstupu na akci. Bezpečnostní prohlídky jsou v kompetenci pořadatelů. Vzhledem ke zmiňované události bude na akce dohlížet větší počet policistů, ti budou také věnovat zvýšenou pozornost čemukoli podezřelému,“ uvedl pro Radiožurnál mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Pořádající agentura Live Nation nám zatím na dotaz ohledně zvýšených bezpečnostních opatření neodpověděla.

Fanoušci, kteří chtějí mít dobrý výhled, by měli přijít s dostatečným předstihem. Brány stadionu se otevřou v 16:00. V 17:30 je plánováno zahájení programu. Nejprve vystoupí předkapely F.O.X. a The Raveonettes. Depeche Mode by měli svoji show zahájit zhruba v 19:45.

Německá kapela Rammstein odehraje v Praze hned dva koncerty. První se uskuteční v neděli 28. května, druhý o den později. Předkapelou na obou koncertech bude pražská formace Kurtizány z 25. avenue. Podrobný program pořádající agentura Live Nation teprve upřesní.

Důvodem pro zavedení zvýšených bezpečnostních opatření je pondělní útok v Manchesteru. Při něm útočník na koncertě americké zpěvačky Ariany Grande zabil 22 lidí a dalších 59 zranil.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]