Konec prázdnin by zřejmě mohl být i koncem vyšetřování Čapího hnízda. Jak naznačila Lenka Bradáčová, mohl by se na konci srpna Andrej Babiš dozvědět, zda bude obžalován. Na verdikt čeká i premiérova rodina. Zda se kauza dostane až před soud musí rozhodnout státní zástupce Jaroslav Šaroch.

Letošní dovolená může být pro Babiše poslední, kterou si užije v poklidu a bez větších existenčních problémů. Jak uvedla vrchní státní zástupkyně v Seznam Výzvě, rozhodnutí se natáhlo i kvůli zájmu veřejnosti.

„Souhlasím, že některé trestní věci – především ty hospodářské často u známých osob, které provází i mediální obhajoba – trvají déle, ale důležité je, aby byl spravedlivý proces,“ řekla Bradáčová, která však předpokládá, že na konci srpna už bude definitivně jasno.

Pro Andreje Babiše, jeho manželku Moniku a další vyšetřované tedy budou následující tři týdny stěžejní. Zároveň se ukáže, do jaké míry premiér dokáže ovládnou justici a zda jsme si stále před zákonem všichni rovni.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
FORUM 24 MONITOR
Další články autora