Na konci srpna asi bude jasno, zda půjde Babiš před soud, míní Bradáčová

ČTK

Pražská vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová | FOTO: ČTK

Konec prázdnin by zřejmě mohl být i koncem vyšetřování Čapího hnízda. Jak naznačila Lenka Bradáčová, mohl by se na konci srpna Andrej Babiš dozvědět, zda bude obžalován. Na verdikt čeká i premiérova rodina. Zda se kauza dostane až před soud musí rozhodnout státní zástupce Jaroslav Šaroch.

Letošní dovolená může být pro Babiše poslední, kterou si užije v poklidu a bez větších existenčních problémů. Jak uvedla vrchní státní zástupkyně v Seznam Výzvě, rozhodnutí se natáhlo i kvůli zájmu veřejnosti.

„Souhlasím, že některé trestní věci – především ty hospodářské často u známých osob, které provází i mediální obhajoba – trvají déle, ale důležité je, aby byl spravedlivý proces,“ řekla Bradáčová, která však předpokládá, že na konci srpna už bude definitivně jasno.

Pro Andreje Babiše, jeho manželku Moniku a další vyšetřované tedy budou následující tři týdny stěžejní. Zároveň se ukáže, do jaké míry premiér dokáže ovládnou justici a zda jsme si stále před zákonem všichni rovni.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner