Na koronavirus v Česku zemřel první lékař

Pixabay/Tumisu

Ilustrační koláž | FOTO: Pixabay/Tumisu

V Česku je aktuálně 259 lékařů s koronavirem, před měsícem to přitom byli jen 4. Počet nakažených zdravotních sester se od 20. srpna zvýšil ze tří na 433 a na nemoc zatím zemřela jedna. Viru u nás podlehl také první lékař. Informace vyplývají z tabulek České lékařské komory. 

Od začátku pandemie se nákaza potvrdila u 590 lékařů, 1165 sester a 1073 ostatních zdravotníků, nejvyšší nárůst pozitivně testovaných Česko vzhledem ke zhoršující se situaci zaznamenává v posledních týdnech.

Podle statistik Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS) je v České republice přibližně 50 tisíc lékařů a 80 tisíc zdravotních sester. Na koronavirus u nás od března zemřelo 503 osob, z čehož 95 viru podlehlo jen za uplynulý měsíc a 32 v posledním týdnu.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner