Na koronavirus zemřel italský kněz. Svůj ventilátor dal mladšímu pacientovi

archiv

Giuseppe Berardelli | FOTO: archiv

Giuseppe Berardelli, dvaasedmsedátiletý italský kněz, zemřel na nákazu koronavirem. Plicní ventilátor, který mu koupili jeho farníci, věnoval mladšímu pacientovi. Podle BBC už v Itálii na novou nemoc zemřelo na pět desítek kněží. 

Berardelli byl velmi oblíbený kněz. Často pomáhal lidem, kteří se ocitli ve finančních problémech. Smutnou zprávu oznámil na svém twitterovém účtu významný jezuitský duchovní James Martin. „Otec Giuseppe Berardelli, dvaasedmdesátiletý kněz, který věnoval ventilátor (který mu koupili jeho farníci) mladšímu pacientovi (kterého neznal), zemřel na koronavirus,“ napsal.

Martin dokonce uvedl, že zesnulý kněz je mučedník. Vatikán na smutnou zprávu zatím nereagoval.

Šíření koronaviru v nejhůře postižené zemi Evropy již tři dny zpomaluje. Ze statistik vyplývá, že se zpomalil nárůst počtu nově nakažených pacientů i obětí nemoci COVID-19, kterou koronavirus SARS-CoV-2 způsobuje. Může jít o známku toho, že začala zabírat vládní opatření přijatá na celonárodní úrovni před dvěma týdny.

Poslední čísla ukazují, že celkově se v Itálii nakazilo 63 927 lidí, 7432 z nich se zatím vyléčilo a 6077 zemřelo. Nejhůře zasaženou oblastí je Lombardie.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner