Namísto pochvaly Zeman opět pomlouval BIS. Mluvil jako Rus nebo Číňan

reprofoto youtube.com

Miloš Zeman na TV Barrandov | FOTO: reprofoto youtube.com

Prezident Miloš Zeman se ve svém pořadu na TV Barrandov opět rozvášnil a zapomněl, že je prezidentem ČR. Opět vystupoval jako lobbista Ruska a Číny. Přednášel moudra v zájmu zemí, před kterými varují české tajné služby. Namísto toho, aby hrdý prezident své zpravodajce pochválil za vynikající práci při odhalení a rozbití sítě, kterou v ČR vytvářela ruská zpravodajská služba. 

O úspěchu informoval v pondělí šéf BIS Michal Koudelka. Ten, kterého Zeman trvale odmítá jmenovat generálem. Právě kvůli tomu, že Koudelka a jím vedení zpravodajci jdou po Rusech a Číňanech. Varují před jejich špionáží a daří se jim rozbíjet jejich buňky. Rusko a Čína jsou podle BIS největším nebezpečím pro ČR.

Naproti tomu Miloš Zeman prosazuje co nejužší vztahy s oběma zeměmi. Varování ho nezajímají. Úzké propojení na Moskvu má jeho hradní okolí. Pokud jde o Čínu, TV Barrandov, na které pronáší svá moudra, patří částečně Číňanům, a prezidentovým poradcem byl Číňan, který zmizel. Zemanova předvolební kampaň mohla být podle některých zdrojů financována z Ruska a Číny.

„Říkal jsem panu premiérovi, ať se pan Koudelka místo fiktivního honění ruských a čínských špionů zaměří na ekonomickou kriminalitu v České republice. Tím bude (BIS) konečně užitečná,“ prohlásil včera Zeman.

Jde o neuvěřitelnou ostudu. Kromě toho, že Zeman opět kritizuje vlastní tajné služby a jedná v zájmu jejich nepřítele, tak zřejmě ani neví, co je úkolem BIS. Navíc, kdyby se BIS skutečně zaměřila na ekonomickou kriminalitu, mohlo by se snadno stát, že by Zeman přišel dočasně (na pár let) o některé své kamarády.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner