AKTUALIZUJEME (VIDEO): Na moskevském letišti přistálo hořící letadlo, 13 cestujících zahynulo

Twitter

Při nouzovém přistání ruského dopravního letadla Suchoj -Superjet společnosti Aeroflot v Moskvě zahynulo 13 lidí.

Katastrofa se odehrála na moskevském letišti Šeremeťevo, z něhož stroj vzlétl, začal ve vzduchu hořet a po 27 minutých se vrátil na zem. Přistání se ale nepovedlo, letadlo narazilo ocasem o dráhu.

Na palubě stroje, který krátce po startu na lince do Murmansku vyslal signál nouze bylo 73 pasažérů a pět členů posádky. Uvedla to agentura TASS.

Podle informovaného zdroje si posádka krátce po startu do Murmanska všimla ohně a rozhodla se okamžitě vrátit. Piloti vyslali nouzový signál, ale jinak nebyli prý schopni další rádiové komunikace se zemí. Přistání se podařilo až na druhý pokus a letadlo narazilo ocasem prudce na dráhu. Požár vzplanul v zadní části stroje. Tato část stroje je zcela zničena.

Nehodu zachytili na letišti šokovaní cestující.

Agentura s odvoláním na zdroj ze správy letiště upřesnila, že zranění utrpěli popáleniny či zlomeniny. Oheň na palubě letadla Suchoj Superjet 100 byl podle zdroje uhašen, později tuto informaci potvrdilo i ministerstvo pro mimořádné situace.

Zdroj pro ruskou televizi NTV uvedl, že prý někteří lidé v kabině nevykazovali známky života. „Není je možné zachránit,“ dodal. Zatím jsou ale tyto informace nejasné.

Podle jedné verze mohlo dojít k nouzové situaci v důsledku úderu blesku. Jiné zdroje uvádějí vznícení levého motoru od hořící pneumatiky.

 


Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner