Na mostě v Londýně útočil terorista, policie ho zastřelila

twitter

Dnešní odpolední útok nožem na londýnském mostě London Bridge byl teroristickým činem a útočníka zasahující policisté zastřelili. Na tiskové konferenci to oznámila policie s tím, že muž měl na těle vestu s atrapou výbušniny. Zraněno bylo několik lidí, jejich počet ale upřesněn nebyl.

Incident se stal okolo 14:00 místního času (15:00 SEČ). Z výpovědi svědků vyplývá, že proti útočníkovi okamžitě zasáhli kolemjdoucí, ke kterým se následně přidali policisté. Jeden muž  útočníkovi vzal nůž a utekl s ním od místa, kde s agresorem zápasili civilisté i policisté.

Na twitteru se krátce po činu objevily snímky člověka bezvládně ležícího na chodníku a také několik videí, na nichž zasahující policisté střílejí na muže na zemi, kterého se předtím pokoušela přemoci skupina lidí.

Na dostupných záběrech je rovněž vidět, jak lidé z mostu i jeho okolí utíkali. Podle svědků se přítomných zmocnila panika. Zveřejněny byly i snímky očividně zraněné ženy, kterou z místa odnášela čtveřice policistů. Britská média informují zhruba o pěti zraněných, jejich stav ale není znám.

Londýnský starosta Sadiq Khan, který je v úzkém kontaktu s šéfem metropolitní policie, k incidentu řekl, že to byl očividně čin jediného útočníka a že policie žádného dalšího pachatele nehledá, na bezpečnost v ulicích Londýna nicméně bude dohlížet více hlídek než obvykle.

Britský premiér Boris Johnson již policii za zásah poděkoval a londýnský starosta Sadiq Khan na tiskové konferenci ocenil také odvahu kolemjdoucích, kteří se útočníkovi postavili.

London Bridge přes Temži spojuje londýnské části City a Southwark.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner