Na pana „Všici kradnú“ čekají policisté. Pohádka o spasiteli Andrejovi dnes končí

Andrej Babiš  (repro Facebook Andreje Babiše)

Andrej Babiš | FOTO: repro Facebook Andreje Babiše

Pohádka o spasiteli jménem Andrej dnes končí. Do vlády se protlačil s výkřiky o tom, jak všichni kradou, přitom sám pravděpodobně podvodem získal dotaci, tedy, ukradl ji. Připravil o ni ty, kteří jsou podle něj největší zloději, drobné a střední firmy a podnikatele. Na největšího bojovníka proti zlodějům teď dost možná čekají policisté s připravenými pouty.

Kdo by to byl řekl. Ten nejspravedlivější ze všech je asi zloděj dotací. Na každého drobného živnostníka, vesnického prodavače rohlíků nebo hospodského hodil sledovací síť jménem EET. Jím řízená finanční správa likvidovala (a stále likviduje) firmy pomocí velmi kritizovaného zajišťovací příkazu. Vyhýbá se placení daní, ačkoliv dupe po každém podnikateli, aby nepodváděl. Lže a své průsery hází hrdinně na svou rodinu. Andrej.

Ano. Stále je možné, že vyhraje říjnové volby. Stejně tak je ale možné, že jejich průběh bude sledovat přes mříže vazební věznice. A jací poslanci by podpořili vznik vlády, kterou vede člověk obviněný z okrádání Evropské unie?

Dnešní vydání k trestnímu stíhání je další podstatný krok k politickému konci Andreje Babiše. Ten už dlouho nestoupá po schodech nahoru, leží na skluzavce a snaží se zuby nehty udržet, přesto pomalu klouže dolů.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]