Na párty bez roušek teplického kmotra přišli i Hnilička nebo Paroubek. Slavilo se do rána

Jiří Paroubek (repro youtube.com)

Jiří Paroubek | FOTO: repro youtube.com

Porušení snad všech protiepidemických opatření. Tak se dá označit akce teplického kmotra Petra Bendy, na kterou dorazily i známé tváře – bývalý český premiér Jiří Paroubek nebo vládní zmocněnec pro sport a blízký spolupracovník premiéra Andreje Babiše Milan Hnilička. Fotografie účastníků bez roušek a rozestupů zveřejnil deník Blesk.

V Bendově hotelu Prince de Ligne se v noci ze soboty na neděli bavily desítky hostů. Kromě Paroubka a Hniličky dorazil i místopředseda Rady České televize a někdejší hokejista Jiří Šlégr. „Lidé chodili ven na cigaretu nebo odcházeli, možná jediný člověk tam měl respirátor,“ píše deník Blesk, podle nějž se jednalo o velkou oslavu, z níž se odjíždělo až ráno.

Ačkoli není dovoleno ubytovávat se v rekreačních zařízeních z jiných než pracovních důvodů, někteří účastníci včetně Paroubka odjeli z akce až v neděli ráno. Blesk přitom připomíná, že bývalý premiér je velkým kritikem těch, kdo nedodržují aktuální vládní protiepidemická nařízení.

Setkávat se v současném nejpřísnějším stupni protiepidemického systému PES mohou pouze dvě osoby, nejde-li o členy jedné domácnosti. Zároveň platí zákaz vycházení mezi 21. hodinou večerní a 5. hodinou ranní, výjimkou je cesta do práce a z práce nebo k lékaři. Ve vnitřních prostorách je vždy povinnost nosit roušku.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu freeczechmedia@gmail.com