Na podporu Hamáčka. Krizový štáb vnitra si oblékl červené svetry

Krizový štáb MV (Ministerstvo vnitra)

Krizový štáb MV | FOTO: Ministerstvo vnitra

Byl to právě často kritizovaný ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD), kdo si získal veřejnost na posledních několika tiskových konferencích vlády ke koronaviru. Jasný, rázný, státnický postoj, psalo se na sociálních sítích. Podle reakcí zastínil i premiéra Andreje Babiše (ANO). Přestože to nebyl červený svetr a džíny, nýbrž sebevědomá prohlášení, kterými na sebe strhl pozornost, rozhodl se dnes krizový štáb Ministerstva vnitra sejít na Hamáčkovu podporu symbolicky v červených svršcích.

„Tohle není jen ‚červená výzva‘, ale krizový štáb Ministerstva vnitra. Když říkáme, že jsme v tom společně, myslíme to vážně. Nepřetržitě vyhodnocujeme situaci, zajišťujeme ochranné pomůcky a děláme krizová rozhodnutí. Jsme tu pro vás,“ uvedli zástupci resortu na Twitteru. Hamáček nikterak neskrýval, že ho jeho tým potěšil.

Ačkoli se Hamáček nakonec předsedou Ústředního krizového štábu nestal, když vláda nejprve narychlo změnila status štábu a pak v hlasování vybrala náměstka zdravotnictví Romana Prymulu, zůstává ministr vnitra i nadále v popředí. O aktuálním dění informuje se svými spolupracovníky velmi aktivně i na sociálních sítích.

Mezi jeho poslední úspěchy patří například jednání v dodávce zdravotnických pomůcek z Číny, kdy se mu i díky kontaktům z Hradu podařilo domluvit dodávku přibližně 30 milionů roušek, více než šesti milionů respirátorů, 250 tisíc ochranných bio-obleků a brýlí a dalšího zdravotnického materiálu. Na základě Hamáčkova upozornění zajistila policie také téměř 700 tisíc roušek od firmy, která je měla dodat zdravotníkům, ale údajně se snažila na poslední chvíli navyšovat cenu.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články