Na pražském nábřeží se objevil transparent proti zatýkání v Bělorusku

Transparent na Páláci Lažanských na Smetanově nábřeží v Praze. (Michal Závada)

Transparent na Páláci Lažanských na Smetanově nábřeží v Praze. | FOTO: Michal Závada

Protesty a masivní zatýkání protivládních demonstrantů v Bělorusku vyvolávají odpor i v České republice. Proti politickým represím vyvěsili aktivisté velký transparent na pražském Smetanově nábřeží u Národního divadla. Transparent visí na paláci Lažanských, kde se nachází legendární kavárna Slavia.

České ministerstvo zahraničí dnes vyzvalo ruské a běloruské úřady k propuštění lidí, kteří byli zadrženi při víkendových demonstracích v těchto zemích. Při nedělních protestech proti korupci vládních úředníků v Moskvě bylo zadrženo na sto demonstrantů včetně opozičního vůdce Alexeje Navalného. Běloruská policie v sobotu zadržela více než 400 protestujících proti hospodářské a sociální politice režimu.

„Pozorně sledujeme současný vývoj v Bělorusku a Rusku. Vyzýváme příslušné úřady, aby propustily všechny zadržované občany a respektovaly základní práva a svobody,“ uvedla česká diplomacie na twitteru.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]