Na protest Babišovi. Ferjenčík přišel do Sněmovny v převleku za vězně

Mikuláš Ferjenčík se už připravuje na trest za vlastizradu

„Premiér soudí za vlastizradu lidi za to, že dělají svou práci a kontrolují nakládání vlády s penězi českých občanů. Proto jsem se raději rovnou připravil na zatčení už kvůli solidaritě s kolegy Mikuláš Peksa a Tomáš Zdechovský. Současně jsem navrhl projednat věci, od kterých Babiš odvádí pozornost. Především nejhorší výsledek hospodaření státu po prvních dvou měsících roku v historii České republiky."Mikuláš Ferjenčík

Zveřejnil(a) Česká pirátská strana dne Úterý 3. března 2020

AUTOR: Piráti

Pirátský poslanec Mikuláš Ferjenčík vystoupil dnes během sněmovní rozpravy ve vězeňském úboru. Výstředním převlekem chtěl upozornit na výroky premiéra Andreje Babiše z minulého týdne, kdy nařkl dva české europoslance z vlastizrady. Jako důvod uvedl, že v Evropském parlamentu otevírají téma jeho střetu zájmů, což je podle Babiše v rozporu se zájmy ČR. Přestože to oba europoslanci rázně odmítli, obdrželi od lidí i výhrůžky smrtí.

Demonstrace na Letné (Pavel Hofman)

„Premiér soudí za vlastizradu lidi za to, že dělají svou práci a kontrolují nakládání vlády s penězi českých občanů. Proto jsem se raději rovnou připravil na zatčení už kvůli solidaritě s kolegy Mikulášem Peksou a Tomášem Zdechovským. Současně jsem navrhl projednat věci, od kterých Babiš odvádí pozornost. Především je to nejhorší výsledek hospodaření státu po prvních dvou měsících roku v historii České republiky,“ řekl Pirát Ferjenčík.

Babiš silnými slovy reagoval minulý týden na kontrolní misi Evropského parlamentu ke svému střetu zájmů, jíž se zúčastnili i oba jmenovaní europoslanci. Předsedkyně Výboru pro rozpočtovou kontrolu EP Monika Hohlmeierová se v Praze navíc setkala i s českými investigativními novináři, kteří jí poskytli svůj pohled na tuto problematiku. Nakonec dospěla k závěru, že problém Babišova střetu zájmů není zcela vyřešen.

Lukáš Wagenknecht ()

Po několika výzvách se premiér sice nakonec v úterý za slova o vlastizrádcích omluvil, ale pouze neoficiálně na svém twitteru. Zdechovský již uvedl, že mu to nestačí, a vyzval Babiše, aby se navíc distancoval od lidí, kteří mu v mailech a dopisech vyhrožovali, že ho zabijí. Formát omluvy se navíc výrazně liší od Babišových původních výroků, jelikož oba europoslance nařkl z vlastizrady nejen ve vysílání TV Prima, ale také na tiskové konferenci vlády.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]