Na rozloučenou s vládou i sněmovnou ČSSD předvedla veselý kousek s „odbojem“ proti Babišovi

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová a první místopředseda vlády, ministr vnitra a předseda ČSSD Jan Hamáček. (ČTK)

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová a první místopředseda vlády, ministr vnitra a předseda ČSSD Jan Hamáček. | FOTO: ČTK

Ministři ČSSD se pozvolna loučí s vládou i poslaneckou sněmovnou, kam už se ani jako poslanci s největší pravděpodobností nepodívají. V pondělí se pokusili na sebe upozornit zřejmě posledním veselým kouskem. Pokusili se o jakýsi symbolický odboj proti Babišovi. Nebo alespoň o náznak. Jedenáct dní před volbami si ministři ČSSD zahráli na hrdiny a nepodpořili státní rozpočet.

Důvod je překvapivý. Ne děsivý schodek státního rozpočtu a neschopnost Aleny Schillerové řídit státní finance. Důvodem, proč ČSSD nepodpořila státní rozpočet, je příliš malé rozhazování. Podle ČSSD je potřeba vyhodit více státních peněz. Dát je státním zaměstnancům, kterých za končící vlády přibyly tisíce.

Andrej Babiš a Petr Kellner (profimedia.cz / ČTK)

Onen neskutečný plánovaný schodek státního rozpočtu ve výši 376 miliard korun je pro ČSSD málo. „Spor“ ANO a ČSSD se točí okolo přidání na platech státním zaměstnancům. ANO chce 1400 Kč, ČSSD požadovala zvýšení mzdy rovnou o 3000 Kč.

Po tom, co ČSSD čtyři roky držela Babiše u moci a další čtyři roky mu ochotně sloužila při prosazování nejrůznějších nepěkností a asistovala při propojování státní pokladny s pokladnou Agrofertu, má najednou problém s předvolebním zvyšováním platů.

Sociálním demokratům nevadí, že si Babiš podle policie nelegálně vzal padesátimilionovou dotaci. Nevadí jim, že syn premiéra říká, že ho jeho otec využil jako bílého koně a nechal unést na Krym. Nevadí jim, že zneužívá svůj střet zájmů, sosá všemožné dotace a přihrává si státní zakázky. Problémem je, že vláda málo přidává státním zaměstnancům. A kdo přidá lidem v soukromém sekoru? To už ČSSD neřeší.

Pokud jde o poslední předvolební výkřik ČSSD, protože o nic jiného zřejmě nejde, tak gratulujeme a přejeme úspěšné hledání zaměstnání Janě Maláčové, Janu Hamáčkovi a dalším.

 

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]