Na setkání Pirátů dorazil dobrovolný hasič. A s ním vzplanula stará image strany

FORUM 24

Pavel Bulíček | FOTO: FORUM 24

Ostravu ovládly tento víkend pirátské lodě. Volební setkání strany doslova zaplavily revoluční vlny. Že zdaleka nejsou jenom veřejnosti známá banda „dredařů“ a programátorů, demonstroval i lídr jejich královéhradecké kandidátky Pavel Bulíček. Dobrovolný hasič se totiž rozhodl ostatním představit „v pracovním“, když za potlesku přítomných dorazil na pódium v hasičském oblečení.

Piráti

Současný zastupitel Hradce Králové na sebe upozornil přitom již dříve během kauzy čističky na chemikálie a těžké kovy v Březhradě, která po rozhodnutí příslušného krajského úřadu nemůže vzniknout v blízkosti zdrojů pitné vody, které nyní slouží přibližně dvěma stům tisícům lidí. I za jeho přičinění byly tedy zmařeny plány společnosti Purum, která plánovala čističku provozovat v bývalém masokombinátu Salma.

A Piráti ho za to náležitě odměnili prvním místem kandidátky v nadcházejících krajských volbách, které se budou konat na podzim. Prozatím se Bulíček živí jako analytik se zaměřením na energetický průmysl. V kraji by se rád věnoval zdravotnictví a infrastruktuře, jejíž kapacity dnes zdaleka nedostačují vytíženému regionu.

Sami sněmovní benjamínci po volbách 2017 Babišově vábení odolali, ale nadále nepřestali zdůrazňovat, že se vidí jako mladé, progresivní uskupení, které nemá s „tradičními strukturami“ nic společného. Koneckonců atmosféra revolty provází celý sněm. A pokud jde o autentickou prezentaci, zdá se, že pirátské představivosti se meze skutečně nekladou.

Pavel Hofman

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner