Na Sinaji se zřítil ruský letoun s asi 220 lidmi na palubě

Eric Drooker

Ruský letoun s více než 220 lidmi na palubě se dnes zřítil v centrální části Sinajského poloostrova poté, co vzlétl z egyptského letoviska Šarm aš-Šajch u Rudého moře a mířil do Ruska. Oznámil to podle agentur Reuters a AFP úřad egyptského premiéra. Letoun vezl převážně ruské turisty.

Podle ruských leteckých služeb je postiženým letounem Airbus A-320 s 224 cestujícími a členy posádky, který provozovala ruská letecká společnost Kogalymavia. Stroj mířil do Petrohradu. Podle egyptských zdrojů šlo o charterový let s 217 cestujícími a sedmi členy posádky.

„Podle předběžných informací letoun Airbus A-320 společnosti Kogalymavia, letící na trase Šarm aš Šajch-Petrohrad, odletěl v 06:51 moskevského času (04:51 SEČ). V 07:14 nenavázal kontakt s Larnakou (na Kypru) a zmizel z radarových monitorů. Na palubě bylo 212 lidí a sedm členů posádky,“ sdělil podle agentury TASS Sergej Izvolskij, mluvčí ruského úřadu pro kontrolu leteckého provozu Rosavia.

Káhira již vytvořila krizový štáb, který se bude neštěstím zabývat.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]