Na Slovensku se srazil vlak s lokomotivou. Čtyři lidé jsou těžce zraněni

Na Slovensku se srazily vlaky (Policie SR / Žilinský kraj)

Na Slovensku se srazily vlaky | FOTO: Policie SR / Žilinský kraj

Na železniční trati mezi slovenským Varínem a Vrútkami v Žilinském kraji se srazil osobní vlak s lokomotivou. Policisté informují o čtyřech těžce zraněných, několik desítek cestujících mělo utrpět středně těžká a lehká zranění. Ztráty na životech předběžně vyloučili.

Záchranáři na místě ošetřili 74 lidí, 34 z nich převezli do nemocnic v Martine, Žilině, Ružomberku, Dolnom Kubíně a Považskej Bystrici. U nehody zasahovalo 11 jednotek záchranářů, informovalo na sociální síti slovenské ministerstvo zdravotnictví

Nehoda se stala v pátek v podvečer mezi tunely před Vrútkami. Na místo tragédie zamířil také slovenský ministr dopravy Andrej Doležal. „Do osobního vlaku, který stál poškozený na trati za Vrútkami ve směru na Žilinu, nabourala lokomotiva, která mu jela na pomoc. Příčiny a okolnosti nehody jsou v současné době předmětem vyšetřování. Počet zraněných zatím není možné upřesnit,“ popsal pro televizi JOJ dříve mluvčí Železniční společnosti Slovensko Tomáš Kováč.

„Na místě události zasahuje jednadvacet profesionálů z Martina, Žiliny, Trenčína, ze Záchranné brigády Hasičského a záchranného sboru v Žilině a Bánoviec nad Bebravou a dobrovolní hasiči ze sborů Sučany, Lipovec, Martin – Priekopa,“ řekla mluvčí hasičů Katarína Križanová s tím, že se na místě nachází dva evakuační autobusy.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články