Na šmejdy z televize dopadne trest, zuří Ringo Čech a chválí Soukupa

ČTK

František Ringo Čech se považuje za přínos pro českou kulturu. | FOTO: ČTK

Františku Ringo Čechovi se stýská po dobách minulých. Sice mu je zřejmě dost často připomene jeho přítel Miloš Zeman, ale to nestačí. Současná zábava je podle držitele státního vyznamenání ničena Českou televizí. Důkaz? Veřejnoprávní médium nenabízí Čechovi žádnou práci.

Že je ČT neoblíbená u všech lidí z okolí prezidenta republiky, je zcela zřejmá věc. Zatím se ovšem všichni většinou oháněli stále stejnými argumenty. Začerněné smlouvy, příliš dobře placení moderátoři, moc velký rozpočet. Nyní se ovšem ozval Ringo a dal boji proti veřejnoprávní televizi další rozměr.

Pavel Hofman

„Televize se mnou zrušila jakoukoliv spolupráci. Přinesl jsem pokračování seriálu Pra Pra Pra. Řekli, že o to nikdo nemá zájem. Vyloženě se mi smáli do očí. Řekli, že takovouhle zábavu už ne,“ smutní Čech v rozhovoru pro Parlamentní listy.

Vůbec se nezamýšlí nad tím, že dnešní divák skutečně vyžaduje víc než estrády plné scének. Navíc pochybné kvality, opírající se například o popisy jakýchkoliv sexuálních témat. Podle Ringa je to ovšem úplně jinak. „Já myslím, že oni nás nenávidí za to, co jsme dělali. Nenávidí ten náš způsob humoru. Jsou to prostě neskuteční lotři,“ přemítá dříve populární hudebník a herec.

Pocit zneuznání je patrný i z dalších Čechových slov. „Jaký je rozdíl mezi soudružkou Balášovou a šéfem zábavy v České televizi, když mě na 25 let odstřihli úplně od mé televizní práce? Nebýt Soukupa, tak jsem to už nemohl vůbec ani zkusit,“ stěžuje si Ringo. Přitom spolupráce s majitelem TV Barrandov měla také spíše stinné stránky.

Čechovy pořady neměly sledovanost a Soukup se s ním kvůli tomu rozloučil. V zoufalství sice ještě několikrát zkusil Ringa použít třeba jako hosta ve svých pořadech, ale kýžený efekt, tedy divácký zájem, to stejně nepřineslo.

Na to ovšem Zemanův kamarád zapomíná. Raději je zahořklý vůči těm, kteří si „dovolili“ mu naznačit, že dnes už nestíhá a jeho humor stačí připomínat pouze v pořadech z archivu. „Přál bych si, aby na ně opravdu dolehl trest. Já myslím, že život je potrestá, ty šmejdy všechny,“ zanadával si František Ringo Čech v Parlamentních listech. Tam jsou vždycky rádi, když někdo na Českou televizi nahází nějakou špínu. Z Hradu pak totiž přijde pochvala.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner