Na snídaní s Babišem pozvali i řezníka Havlíčka. Popletli mu ale jméno

Pavel Hofman

Pavel Havlíček | FOTO: Pavel Hofman

Největší akce v dějinách snídání se blíží. Andrej Babiš sezval lidi, kteří na sociálních sítích komentují jeho kroky, způsob vládnutí i výroky, aby se s ním potkali na přátelských „raňajkách“, kde jim vše vysvětlí. Marketéři ministra financí se skutečně snažili, aby na nikoho podstatného nezapomněli, a proto přišla pozvánka mailem i Pavlu Havlíčkovi, klatovskému řezníkovi, který je známý mimo jiné tím, že ve své prodejně vyvěsil ceduli proti Agrofertu.

Jak se říká v populárních Pelíšcích: „Kde udělali soudruzi chybu?“ Nedokáží si ani zapamatovat jména svých odpůrců. Místo pozvání pro Havlíčka tak přišel mail pro pana Pavlíka. Píáristé šéfa státní kasy totiž nabyli dojmu, že když je řeznictví nazváno „U Pavlíka“, musí se tak zákonitě jmenovat i jeho majitel.

Havlíček se směje. „To je pravá tvář Bureše. Rozdává pokyny otrokům a ti konají. Žádné, že Babiš píše obyčejným lidem,“ říká rázný řezník, který se na snídani skutečně nechystá.

Na rozdíl od něj však existuje spousta lidí, kteří by zítra v kavárně Louvre rádi občerstvili svůj žaludek.

Vznikají tak facebookové události, na kterých se domlouvají skupinky lidí, že zítřejší Babišovo pozvání využijí. Pokud nepůjde jen o plané přísliby, má se oligarcha na co těšit a evidentně mu nebude pouhý salonek stačit.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner