Na televizní radu míří podnět k prověření porušování zákona TV Barrandov

repro youtube.com

Jaromír Soukup, majitel TV Barrandov | FOTO: repro youtube.com

Předseda strany Radostné Česko Boleslav Buzek odeslal na Radu pro rozhlasové a televizní vysílání podnět k prověření obsahu pořadů TV Barrandov. Podnikatel a politik uvedl několik případů, v nichž podle jeho názoru Jaromír Soukup a jeho televize porušili zákon. Třeba tím, že před prezidentskou volbou upřednostňovali Miloše Zemana, hrubě zkreslovali některé informace nebo dopouštěli vulgarismy na adresu lidí, které urážel prezident republiky. Podivné bylo i ospravedlňování spolupráce Andreje Babiše s StB.

„Dle mého názoru došlo k jednoznačnému a flagrantnímu porušení zákona č. 231/2001 Sb., o provozování rozhlasového a televizního vysílání,“ říká Buzek. Například v pořadu „Týden s prezidentem“ odvysílaném dne 15. 2. 2018 moderátor Jaromír Soukup porušil podle šéfa Radostného Česka ustanovení § 31 odst. 4 ZRTV ve spojení s § 32 odst. 1 písm. b, d), když uvedl: „…že by se mělo na StB zapomenout a neměla by být předmětem jakýchkoliv debat. … je téměř zbytečné, aby se neustále zvěrstva udavačů, fízlů a donašečů stále vytahovala na světlo světa.“ 

To je podle Buzka zcela evidentním důkazem, že tímto chtěl moderátor Jaromír Soukup ospravedlnit členství Andreje Babiše v StB před rokem 1989. „V této souvislosti je rovněž patrná snaha jednostranně ospravedlňovat, podporovat a zvýhodňovat hnutí ANO 2011, jehož je Andrej Babiš předsedou. Tímto jednáním porušil moderátor Jaromír Soukup zákonnou povinnost, a to zajistit, aby vysílané programy nepropagovaly nelidská jednání takovým způsobem, který je jejich zlehčováním (omlouváním), a dále nezajistil, aby vysílané pořady neobsahovaly podprahová sdělení,“ píše se v podnětu pro RRTV.

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání bude řešit vysílání TV Barrandov již poněkolikáté. Dříve musela zkoumat protežování zástupců hnutí ANO, neobjektivnost před prezidentskou volbou i velmi častou účast předsedy SPD Tomio Okamury v Soukupových politických debatách.

Právě v této době je nutné bránit nezávislou žurnalistiku. Předplaťte si Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner