Odpor proti Benešové, Babišovi a Zemanovi dál roste. Podle Facebooku se na úterní demonstraci na Václavské náměstí chystá až 40 tisíc lidí. Po rostoucích demonstracích v minulých týdnech by tak mělo jít o další ještě rozsáhlejší akci. Organizátoři říkají: „Třikrát jsme zaplnili Staromák a náměstí po celé republice. Protože premiér s Marií Benešovou naše požadavky buď ignorují, nebo se jim vysmívají, svoláváme občany a občanky z celé České republiky v úterý 21. května v 18:30 na Václavák! Je čas vystavit premiérovi účet.“

Po setkání na více než 130 místech po celé zemi před týdnem se nyní demonstrující lidé sjedou do centra Prahy. Zástupci iniciativy Milion chvilek pro demokracii přednesou Babišovi dva požadavky. Chtějí demisi Marie Benešové a přijetí dalších pojistek nezávislosti justice. „Pokud naše požadavky nebudou splněny, uskuteční se v úterý 28/5 další vlna akcí po celé republice – tentokrát maximálně posílíme lokální akce, které jsou nesmírně důležité. V úterý 21/5 na Václaváku zároveň oznámíme další postup. Máme v plánu pár překvapení,“ slibují organizátoři.

Babiš zatím ani nepřipustil jednání o tom, co demonstrující desetitisíce lidí požadují. Naopak je uráží a mluví o tom, že jde jen o předvolební akci. Urážky směrem k lidem chrlí v podstatě každý den také Pražský hrad prostřednictvím mluvčího Ovčáčka. Ten demonstrace srovnává s rokem 1948. Zeman řekl, že na demonstrace chodí podivné zjevy, které porazil ve volbách.

 

Revue Forum Banner
Štěpán Malát
Štěpán Malát
Další články autora