Na večeři s Andrejem Babišem ml.: Příjemný muž, jehož vyprávění nebudí dojem blázna

Eric Drooker

V neděli 16. května jsme publikovali v deníku FORUM 24 rozhovor s Andrejem Babišem mladším; vyvolal poprask a četlo jej na 300 tisíc čtenářů. Syn předsedy vlády v něm otevřeně promluvil o svých názorech na otce, na jeho metody a chování. Doslova jej označil za zrůdu a toto vyjádření pak potvrdil i při autorizaci rozhovoru. Vyprávěl také, jak se stal psychiatrickým pacientem, kterým až do kauzy Čapí hnízdo nikdy nebyl. Pracoval předtím jako pilot dopravního letadla. Proto jsme se rozhodli, že je potřeba zabývat se celou kauzou dál hlouběji. A tak jsme se s Andrejem Babišem ml. dohodli, že se sejdeme v Ženevě. O setkání si přečtěte v Revue FORUM – číslo vychází v pondělí 14. června (předplatné zde). 

Andrej Babiš ml. dorazil na schůzku přesně v pět. Sešli jsme se u hotelu v centru města, pár kroků od katedrály Saint-Pierre. Šli jsme do blízké restaurace Le Perron a vybrali jsme si na zahrádce stůl ve stínu stromů. Oba jsme si objednali ženevskou rybí polévku, na které je pozoruhodné, že se podává s hořčicí. Andrej objednával jídlo svojí bezvadnou francouzštinou.

Hovořili jsme spolu o jeho dětství, o tom, jak se mu žije ve Švýcarsku, ale mluvili jsme také o jeho názorech. Jedním z velmi zásadních sdělení bylo jeho zdůrazňování vlastní prozápadní orientace a vřelý vztah ke Spojeným státům americkým, kde několik let studoval leteckou školu.

Samozřejmě jsme se nevyhnuli jeho psychiatrické diagnóze, o níž zopakoval: Mojí diagnózou je Čapí hnízdo. A řeč se tedy logicky stočila k jeho otci. Kromě osobních aspektů se Andrej Babiš ml. vyjádřil i k politice, kterou premiér v naší zemi provozuje.

Jaké vzpomínky na otce Andrej Babiš ml. má? Jsou tam i nějaké dobré? Jak působí? Šéfredaktor deníku FORUM 24 Pavel Šafr se několikrát setkal i s jeho otcem. Lze vlastně oba muže srovnat? A co řekl Andrej Babiš ml. o svém koučovi Petru Protopopovi a jeho manželce, lékařce Ditě Protopopové? O tom všem můžete číst v aktuálním čísle Revue FORUM, které zakoupíte v trafikách od pondělí 14. června.

Revue FORUM se od 19. srpna mění na Týdeník FORUM. Pokud už nechcete přijít o žádný zajímavý materiál, předplaťte si jej ZDE. Díky akční nabídce dostanete poslední čísla Revue FORUM zdarma!

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články