Na vyšehradské schůzce byli s Faltýnkem a Prymulou další tři muži

Restaurant Rio's v Praze na Vyšehradě  (riorestaurant.cz)

Restaurant Rio's v Praze na Vyšehradě | FOTO: riorestaurant.cz

Schůzky na Vyšehradě, která zapříčinila konec Romana Prymuly ve funkci ministra zdravotnictví, se zúčastnili nejméně další tři muži, podnikatelé vesměs využívající kontakty na politiky.

Na schůzce šéfa poslanců ANO a bývalého 1. místopředsedy Babišovy strany Jaroslava Faltýnka s tehdejším ministrem zdravotnictví Romanem Prymulou ve vyšehradské restauraci Rio’s byli nejméně další tři muži. Zdroje serverů Seznam Zprávy a Neovlivní.cz obeznámené s průběhem předmětné schůzky se nejčastěji shodují na pražském galeristovi Janu Třeštíkovi, podnikateli v pojišťovnictví Romanu Horváthovi a přerovském advokátovi Květoslavu Hlínovi. V pondělí server Neovlivní.cz informoval o tom, že se předmětné schůzky účastnil rovněž i syn bývalého bafuňáře Jan Gottvald.

Obrana před Babišem (FORUM 24)

O Třeštíkových vazbách na druhého muže a šedou eminenci hnutí ANO vypovídá skutečnost, že Faltýnek v jeho karlínské Hauch Gallery v červnu 2018 vystavoval a dražil své obrazy. Třeštík kromě toho navázal kontakt i s Andrejem Babišem – v říjnu 2018 po jeho boku provázel francouzského prezidenta Emmanuela Macrona při jeho návštěvě Prahy v Národní galerii.

Třeštík už dříve musel skončit ve vedení Galerie Středočeského kraje poté, kdy ho soud uznal vinným z toho, že napomáhal nelegálně vyvézt Picassův obraz v hodnotě 200 milionů korun za hranice. Obraz Sedící žena podle zjištění serveru Seznam Zprávy vlastní firma patřící jisté britské schránkové společnosti ovládané matkou českého miliardáře a developera Luďka Sekyry.

Roman Horváth je mimo jiné spoluvlastníkem pojišťovací společnosti Satum Czech a už delší dobu usiluje o kontrakt ve zdravotnictví.

Třetí z nově identifikovaných účastníků vyšehradské schůzky je právník Květoslav Hlína, který v době, kdy na pražském magistrátu působila primátorka Adriana Krnáčová (ANO), získal lukrativní zakázky mimo jiné i v dopravním podniku. Mělo se tak stát v době, kdy na Krnáčovou dohlížel Jaroslav Faltýnek.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]