Na výstavě grafika TMBK můžete vidět Babiše ve vězení

Práce grafika TMBK (TMBK)

Práce grafika TMBK | FOTO: TMBK

Grafik Tomáš Břínek, známý pod pseudonymem TMBK, je bezesporu tím nejkontroverznějším grafikem současnosti. Jeho reakce na aktuální dění baví každý den celou Českou republiku na Instagramu. Pro své početné publikum přichystal výstavu Českoland, která proběhne v termínu od 11. září do 11. října v podzemí pražského hotelu Pyramida. Návštěvníci zde mohou vidět Miloše Zemana jako Davida nebo Andreje Babiše ve vězení.

Plán na uskutečnění výstavy se začal rýsovat už na podzim minulého roku, kdy byla spuštěna sbírka na její realizaci skrz portál Hithit.cz. „Mottem sbírky bylo: Čím víc toho vybereme, tím hezčí vězení Andrejovi postavíme. Co jsme slíbili, samozřejmě dodržíme, takže se těšte na pěkně vytuněnou basu. Snad se taky dojde podívat,“ směje se TMBK.

Nejkontroverznější umělec Česka se nebojí přijít s pořádným popraskem. „Bude to obrovský multimediální cirkus pro všechny, kterým moje vtipy už nestačí jen na Instagramu. Těšte se na sochy, plastiky, hejblátka, bizární instalace, neony, koláže, videa, hologramy i naivistické píčoviny. Od Zemana až po Ortel můžou být všichni aktéři této výstavy zároveň uraženi i polichoceni. Bude to velký,“ nadšeně popisuje TMBK. Údajně půjde o nejkontroverznější počin v dějinách Česka.

Podzemní prostory strahovského hotelu Pyramida se mohou pro pořádání výstavy zdát atypické. Tým TMBK je ale vybral záměrně. „Tohle místo jsme zvolili kvůli jeho širokému využití. V podstatě celý prostor jsme si totiž mohli předělat přesně ke svému obrazu. Využili jsme jak rozsáhlé suterénní prostory, tak i schody přímo v hotelu. Návštěvníci se mají rozhodně na co těšit,“ říká producent výstavy Petr Cífka. Kromě něj se na výstavě podílí i hlavní výtvarník Marek Brožek.

Výstava bude k navštívení v termínu od 11. září do 11. října v Orea Hotel Pyramida na Praze 6. „Jestli nás nikdo nezažaluje, budu zklamanej,“ láká k návštěvě Českolandu TMBK.

Vstupenky jsou k zakoupení na www.tmbk.cz/vystava za 299 Kč.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články