Na zdraví a good luck! Když se vyhneme produktům Agrofertu a zvykům Hradu, půjde to

Miloš Zeman měl ve svých lepších časech pivo rád. (ČTK)

Miloš Zeman měl ve svých lepších časech pivo rád. | FOTO: ČTK

Konec roku bývá obdobím bilancování a pak také časem předsevzetí pro rok následující. Mnozí z nás si říkají, že by bylo fajn žít zdravěji, jíst méně, více se hýbat, mít méně stresů a o to více radosti. Někteří se zavazují k tomu, že nebudou kouřit a vypustí ze svého života alkohol.

Není to tak nereálné a vlastně je to docela jednoduché. Co se týče konzumace jídla, tak stačí důsledně se vyhýbat veškeré produkci dnes již bývalého premiéra. Okolnosti vás samy přimějí ke střídmému stravování i s občasným ozdravným půstem. Vynecháte totiž ve svém jídelníčku agrofertí uzeniny, drůbež, ryby, zvěřinu, olej, mléčné výrobky, vegetariánské produkty, vejce, pečivo… a vlastně skoro všechno, co nabízejí obchodní řetězce v naší republice. A nejen to. Přestanete tankovat bionaftu a biobenzín z výroby holdingu Agrofert. Tím pádem nebudete moci jezdit autem na meganákupy do hypermarketů, a vlastně nebudete moci jezdit vůbec. To vás přiměje chodit, což prospěje vaší tělesné schránce.

()

Dalším předsevzetím, které vám umožní žít zdravěji, je vyvarovat se odstrašujícího hradního příkladu, tedy jakékoliv osobní spotřeby alkoholu. Nepostihne vás cirhóza jater, demence a další zdravotní neduhy. Krom toho nebudete muset jezdit v doprovodu policie a záchranné služby se dvěma promile alkoholu v krvi do elitních špitálů. Svět se vám rozsvítí do jasných, zářivých barev. Budete jej vnímat jinou optikou než štamgasti putyk před zavíračkou. Bude se vám lépe dýchat i pod rouškou, neboť vás nebudou dusit vlastní alkoholové výpary. Dokonce si budete pamatovat na včerejší den a nebudete kolem sebe rámusit a strašit malé děti. Začnete se mít rádi a ostatní vás budou poznávat.

Díky osobnímu embargu „Babišových dobrot“ (včetně těch, které vypouštějí do prostoru jeho média) a díky antiovčáčkovské abstinenci se stanete příkladem zdravého jedince. Heslo na příští rok je prosté – dost bolo Babišů, Ovčáčků a jim podobných! Zkusme to jinak. Ve zdravém těle objevíme i zdravého ducha. Doufejme, že končí éra ruských bohatýrů a nenasytných predátorů. Nuže, na zdraví a good luck!

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]