Ruský senátor vidí všude nacisty. NATO chce rozpustit a Evropu zbavit nákazy

Andrej Klimov (Council.gov.ru / Wikimedia Commons / CC BY 4.0)

Andrej Klimov | FOTO: Council.gov.ru / Wikimedia Commons / CC BY 4.0

V současné Evropě je vysoce aktuální téma denacifikace, napsal zcela vážně na sociální síti Telegram ruský senátor Andrej Klimov, jenž je místopředsedou výboru pro mezinárodní záležitosti Rady federace, horní komory ruského parlamentu. Text byl publikován i na webových stránkách Ria Novosti.

„Téma denacifikace Evropy je aktuální nejen v hranicích současné Ukrajiny. Další neonacistické výstřelky v Pobaltí s demolicí pomníků osvoboditelů od nacismu a pochody na památku Hitlerových kompliců tuto tezi potvrzují. Krvežíznivým říšským vůdcům by se to také líbilo. A jak by se říšským otcům líbilo současné NATO, jeho rusofobní slova a činy!“ rozohnil se Klimov, podle kterého jsou v současné německé vládě potomci „führerů z SS“.

(Týdeník FORUM)

Podle něj je současné NATO od roku 1949 „úzce provázáno se zbytky nacistických kořenů“, neboť přibližně 10 000 příslušníků SS „uniklo denacifikaci prostřednictvím dnešních zemí NATO“, a navíc USA „evakuovaly prominentní hitlerovce“.

Andrej Klimov tak nabízí světovému společenství návod na jasné řešení. „Světové společenství by proto mělo usilovat nejen o rozpuštění NATO jako hlavní hrozby pro mír a bezpečnost, ale také o rozsáhlou denacifikaci, aby se vymýtila nebezpečná nacistická nákaza.“

Podle jeho názoru pro začátek stačí, když v každé zemi NATO budou identifikováni ti, kteří se projevili jako osobní stoupenci nacismu pokračující v Hitlerových myšlenkách a cílech, které oslavují a ospravedlňují. „Ve zmíněném Pobaltí neonacisté otevřeně pochodují v houfech už 30 let,“ znovu zmiňuje země, na které má Rusko evidentně spadeno, ale které jsou již naštěstí pro ně pevně zakotveny ve strukturách NATO.

V závěru svého nehorázného textu zmiňuje, že od roku 2014 existuje v trestním zákoníku Ruské federace článek 354.1 „Rehabilitace nacismu” a desítky tisíc lidí, na které „by se hodil“ působí v zemích NATO. „Jsou to nenapravitelní rusofobové. Možná je čas začít hledat konkrétní padouchy!“ nepokrytě vyhrožuje ruský senátor demokratickým západním státům.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články