Nad Šumanem se stahují mračna. Zde jsou jeho největší „hity“

Andrej Babiš (ČTK)

Andrej Babiš | FOTO: ČTK

Okolo twitterového účtu Julius Šuman se dějí divné věci. V minulých dvou dnech byl evidentně napaden hackery, následně ho pod kontrolu dostala opět původní Skupina Šuman, po pár hodinách ale o účet znovu přišla. Objevují se na něm podivné příspěvky podepsané MP. Marek Přibil? S anonymní Skupinou Šuman, která zveřejnila řadu zásadních informací o Andreji Babišovi a jeho okolí, to nyní nevypadá dobře. Je načase připomenout si největší „hity“ tohoto twitterového účtu. Především nahrávky Babiše mají několik stovek tisíc přehrání.

První nahrávka způsobila poprask. Babiš na ní uráží své koaliční partnery. O ministryni Marksové říká, že je kráva, současného volebního lídra ČSSD prý pošle do pr*ele. Babiš své uvažování dost odkryl větou: „Moji zaměstnanci jsou debilové.“

(Twitter)

Druhá nahrávka byla zřejmě nejzásadnější. Babiš na ní potvrzuje to, co celou dobu vyvracel, a to, čeho se všichni obávali. Že zneužívá svá média k tomu, aby dehonestoval své politické odpůrce. S redaktorem MF Dnes na nahrávce řeší, co kdy „pustit“ do tisku a komu jakým tématem uškodí. Z nahrávky vyplývá, že kampaň, kterou Mafra vede proti Babišovým soupeřům, vede František Nachtigall, ředitel rozvoje MF Dnes. Po skandálu dostal výpověď novinář Přibil, Babiš byl odvolán z vlády, Nachtigall zůstal na své pozici.

Třetí nahrávka dokázala, že Babiš má k dispozici živé policejní spisy. Tedy spisy z kauz, které jsou ještě vyšetřovány. Jeden takový spis mu na záznamu přinesl novinář MF Dnes Přibil. „Já bych to načasoval před ten socanský sněm,“ odpovídá tehdejší ministr financí. A opětovně dokázal, že řídí vydávání kompromitujících materiálů v MF Dnes a Lidových novinách.