V první vlně kritiky demonstrací, kterou spustili přední zastánci premiéra a prezidenta republiky, se špína valila především na protestující. To nijak nezabralo a na akcích se schází čím dál víc lidí, takže je tu nová taktika. Je třeba zurážet nejvýraznější tvář demonstrací Mikuláše Mináře. V čele bezradných haterů stojí nepřekvapivě Jiří Ovčáček.

Není divu, že se Minář stal terčem útoků. Na svůj věk je totiž velmi výrazný a k tomu ví, o čem mluví. Postupem času se z něj stal skutečný odborník na podvody Andreje Babiše, ale dobře rozumí třeba i fungování Marie Benešové ve veřejném prostoru.

I tohoto důvodu musí strašně rozčilovat hradního mluvčího. Když se totiž potkali tváří v tvář v pořadu Českého rozhlasu Plus Pro a proti, Minář Ovčáčka v diskuzi totálně rozcupoval. Zatímco Zemanův mluvčí startoval jak čertík z krabičky, zástupce Milionu chvilek pro demokracii vystupoval klidně, a hlavně — byl argumentačně vybaven.

Takové zostuzení nemohl nechat Ovčáček jen tak. Na sociálních sítích umístil vyříznutou fotografii Mináře a podotkl k ní, že jsou na ní zobrazeny oči fanatika. Místo toho, aby se strhla obří reakce, jak to mluvčí správně vystihl, stal se jeho příspěvek kvůli své vyšinutosti motivem, který si na Facebooku můžete přidat k profilové fotografii.

‪Toto jsou oči fanatika. Fanatika, který se opájí pocitem domnělé důležitosti. Fanatika, kterého elektrizují davy na…

Zveřejnil(a) Jiří Ovčáček dne Pondělí 3. června 2019

K Ovčáčkovi se však přidávají i další, kteří mají obavy, aby náhodou obří demonstrace skutečně v naší zemi něco nezměnily. Třeba Miloš Zeman sdílí podobný názor jako jeho hysterický pomocník. „Nebudu jednat se zběhlým studentem, který měl dokončit svá studia a na trhu si najít nějaké zaměstnání, protože organizace protivládních demonstrací rozhodně není perspektivní profese,“ řekl prezident v rozhovoru pro svou oblíbenou Frekvenci 1.

Vědět o sobě dal také téměř zapomenutý Jaromír Soukup, který vyzval Mikuláše Mináře, aby přišel diskutovat na TV Barrandov, když tak moc chce mluvit. Když opomineme, že diskutovat na TVB je oxymóron, pořadatel demonstrací chce mluvit s premiérem na sledované televizi, a ne s nějakým zoufalcem na kanále pro pár tisíc lidí.

Další dávku nenávisti schytává Minář i v komentářích na sociálních sítích. Méně inteligentní diskutéři končí s kritikou u jeho barvy vlasů, ti zdatnější, ne však chytřejší, se dostanou až k tomu, že tak mladý člověk má být ticho a nemá právo na vlastní názor.

Navíc je podle konspirátorů vše řízeno ze zahraničí, peníze snad Milionu chvilek pro demokracii předává Soros osobně a ke všemu se jedná o pokus o státní převrat. Lidé, kteří jsou naprosto mimo, dokonce předpovídají nepokoje, zřejmě v očekávání převrácených hořících tramvají, což skutečně nehrozí.

Lepšolidé, kteří se podle babišozemanovců a jednoho nevýznamného majitele televize, scházejí na náměstích, aby rozvrátili republiku, dostávají od horšolidí různá označení. To je ovšem pouze důkazem jejich bezradnosti a strachu z toho, co se může dít.

Revue Forum Banner
Vilém Besser
Vilém Besser
Redaktor a komentátor deníku FORUM 24
Další články autora