Naděždu z Pussy Riot a další umělce zadržela policie. Šikana pokračuje

video: Twitter

Ruská policie opět v akci. | FOTO: video: Twitter

V Sankt Petěrburgu byla během focení zadržena Naděžda Tolokonnikovová a dalších 12 lidí. Tolokonnikovovou, členku skupiny Pussy Riot a protiputinovskou aktivistku sebrali s ostatními v uměleckém studiu.

„Byl zadržen každý, kdo byl ve studiu, Naďa a 12 lidí. Policisté neposkytli podrobnosti a důvody zadržení, jen řekli, že jim to všechno vysvětlí na policejním oddělení č. 16, kam budou všichni vzati,“ sdělil pro web Mediazone Petr Verzilov spolupracující s Pussy Riot.

Tolokonnikovová uvedla, že policie dorazila do uměleckého studia údajně kvůli zprávám o úniku oxidu uhelnatého. Později byli všichni zadržení propuštěni z policie bez sepsání protokolů.

Den předtím, 9. února, policie zmařila natáčení videa Pussy Riot pro píseň „Běsit“ ve filmovém studiu „Lenfilm“. Šéfka Lenfilmu Inessa Jurčenková obvinila aktivisty z provokace a řekla, že to samotní filmaři se přestrojili za policejní důstojníky. Tisková služba Lenfilmu informovala Interfax, že v den natáčení ve filmovém studiu byly problémy s elektřinou.

Regionální hlavní ředitelství ministerstva vnitra nicméně Interfaxu potvrdilo, že ten den se do Lenfilmu skutečně dostavila policie, ale prý „na této adrese nebyly zjištěny žádné poruchy“.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner