Náhrada McDonald’s v Rusku nabízí plesnivé hamburgery či brouky v jídle. Odplata Západu se nepovedla

Ilustrační foto (AdobeStock)

Ilustrační foto | FOTO: AdobeStock

Konec podnikání mnoha firem v Rusku, které zapříčila agrese Vladimira Putina na Ukrajině, si vybírá svou daň. Výrazně to pocítili například fanoušci západních fastfoodových řetězců, které se v Rusku těší obrovské popularitě. Přišla sice jakási náhrada, ale jak se píše New York Post, je pro zákazníky spíš nebezpečná.

Když slavný McDonald’s oznámil, že v Rusku končí, začala panika. „Naše hodnoty znamenají, že nemůžeme ignorovat zbytečné lidské utrpení, které se odehrává na Ukrajině,“ uvedl tehdy ředitel nadnárodní společnosti Kempczinski. Téměř 850 prodejen po celé zemi tak postupně zavřelo.

()

Aby však Rusové nezůstali bez oblíbeného rychlého občerstvení, vznikl “nástupce” McDonald’s s názvem „Vkusno & Tochka“, což v překladu z ruštiny může znamenat třeba „Chutné a tečka”. Jak se však ukazuje, název neodpovídá tomu, co zažijí zákazníci, kteří ruský fastfood navštíví.

Podle fotografií na sociálních sítích totiž „Vkusno & Tochka” svým strávníkům nabízí místo perfektních hamburgerů plesnivé housky s masem. V něm, podle amerického deníku někteří zákazníci našli třeba i hmyzí končetiny. Sýrová omáčka má zase být servírována přes to, že dávno překročila dobu expirace.

Ksenia Sobčaková, ruská novinářka a bývalá kandidátka na prezidentskou funkci, zveřejnila na svém chatovacím kanálu Telegram znepokojivé snímky. „Vkusno & Tochka prodává plesnivé hamburgery,“ napsala.

„Vypadá to, že ne zcela ctí standardy McDonald’s, alespoň co se týče kontroly kvality výrobků. Dnes byly zaznamenány nejméně tři případy, kdy byly zákazníkům prodány hamburgery s plesnivými houskami,” dodala známá moderátorka.

Přitom, když McDonald’s prodal své jídelny provozovatelům společnosti „Vkusno & Tochka“, slíbilo vedení nového řetězce, že zákazníci dostanou ještě lepší stravovací služby, připomíná americký deník. Podle reakcí na sociálních sítích se však ruští spotřebitelé při pohledu na tato nešťastná jídla spíš trápí.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články