Šumanovo výročí: Máme na Chovance slušně nabito. Takhle domlouval Babiš kompromitující články v MF DNES

AUTOR: Skupina Šuman

Dne 3. května 2017 zveřejnila Skupina Šuman druhou nahrávku premiéra Andreje Babiše. Na ní se tehdejší ministr domlouval s redaktorem MF DNES Markem Přibilem na tom, kdy zveřejní kompromitující materiály týkající se ministra vnitra Milana Chovance, kterého Babiš dlouhodobě neměl v oblibě.

Babiš s redaktorem MF DNES dohadoval, jaké články budou v listu vycházet a koho mají poškodit. Na Chovance má prý nachystáno pět materiálů, jak se chlubí novinář. Ten zároveň přiznává, že vše koordinuje František Nachtigall, ředitel rozvoje MF DNES.

„Máme na něj, na toho Chovance, nabito celkem slušně,“ říká například Přibil. Babiš se ho poté ptá, zda s články nepočkat až na parlamentní volby. „Je to velice výbušné a ono by se to obrátilo potom i proti vám bohužel, takže bych to teď taky neřešil,“ odpověděl mu Přibil.

Čtyři roky od zveřejnění této nahrávky stále existují lidé, kteří věří tomu, že Andrej Babiš svá média neovlivňuje. Nově publikovaná definitivní zpráva Evropské komise ale jasně říká, že Babiš je ve střetu zájmů a je stále ovládající osobou holdingu Agrofert, do kterého jeho noviny patří. Dne 3. května si připomínáme Mezinárodní den svobody tisku, a proto Babišovu nahrávku zveřejňujeme znovu.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články