Na světě je třetí nahrávka Andreje Babiše, kterou uveřejnil na twitteru Julius Šuman. V rozhovoru se mluví o policejním spisu, který novinář Marek Přibil na nahrávce sehnal pro Babiše. Řeč je o jménech Karel Muzikář nebo Ivo Ištvan, s nímž měl právě Muzikář hovořit.

„Já sháním všechno z ÚOOZ ohledně tý Beretty… Už jsem sehnal výslechy,“ říká Přibil Babišovi. „Tohlencto se týká Brunclíka…“ popisuje Babišovi obsah výpovědi bývalého náměstka ředitele GIBS Dušana Brunclíka.

„Když se to podaří, budu mít toho Holuba, jak se scházel s Pokorným…“ zazní na nahrávce s tím, že taková věc by sociální demokracii velmi ublížila.

Ať se bude z PR týmu ozývat cokoli, Babiš se předání rozhodně nebrání. „A on v tý výpovědi jakože mluví jako?“ ptá se například. „Ano, tohle je jeho výpověď, to je výpověď toho Brunclíka,“ odpovídá Přibil a Babiš říká: „Aha, tak to jako, že na nich hezky blije.“

Novinář se s Babišem radí o tom, zda výpověď publikovat. „Já bych to načasoval před ten socanský sněm,“ odpovídá ministr financí. Přibil Babišovi připomíná, že pokud by se celá věc, kterou nazývá „tadyten Ludvík“ publikovala před sjezdem ČSSD v MF DNES, bylo by listu vyčítáno, že je zaujatý. „Jsem schopen poskytnout to i jinam,“ říká a navrhuje Právo. „To se domluvíme s Frantou Nachtigallem,“ dodal s tím, že má dobrého kamaráda Jiřího Bareše v Právu. „Mám tam vazby, když jsem tam deset let dělal.“

Nakonec přichází řeč na Roberta Šlachtu − Přibil se ptá, zda by mohl být ministrem, Babiš kontruje: „Šlachta mi vzkázal, že by chtěl být policejní prezident.“

Na vysvětlenou: Bývalý první náměstek GIBS Dušan Brunclík požádal o odchod do civilu v druhé polovině května 2014. „Nevyhodili mě, jen mi zrušili místo a nabídli mi takové, které jsem nemohl akceptovat. Elegantní likvidace,“ řekl tehdy Brunclík pro Lidovky.cz. Novým náměstkem se stal Michal Murín. Na podzim 2015 skončil v čele GIBS Ivan Bílek, také zmiňovaný na nahrávce. Jeho kariéru měla ukončit kauza VIDKUN.

 

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner