Nakažený český lékař na olympiádě, nedodržování opatření. Máme ostudu dřív, než OH začaly

Ilustrační foto (AdobeStock)

Ilustrační foto | FOTO: AdobeStock

Mnozí sportovní fanoušci se divili, proč mají japonští pořadatelé takový problém s tím, aby na olympijských hrách v Tokiu byli fanoušci. Nejprve nechtěli pustit do hlediště zahraniční fandy, nakonec se rozhodli zákaz aplikovat i na ty domácí. Co jim však jsou všechna opatření platná, když do dějiště konání OH dorazí česká výprava, v níž je hned pět lidí pozitivních na covid, přičemž jeden z nich je dokonce lékařem.

Kolik kritických slov jsme i od našeho olympijského výboru slyšeli na téma „přehnaná opatření“. Někteří sportovci si zase stěžovali, že bez podpory diváků nemá vlastně cenu závodit. Znělo to, jako bychom byli na všechna úskalí stoprocentně připraveni a z amatérismu jsme obviňovali Japonce.

Týdeník FORUM (FORUM 24)

Ono tomu ovšem tak není. Jak se den po dni ukazuje, je to především naše výprava, která má velký problém s koronavirem. Ačkoliv by se zřejmě předpokládalo, že všichni účastníci budou naočkovaní, není tomu tak. Vakcínu nedostal dokonce ani lékař tenisové výpravy Vlastimil Voráček. Zatímco tedy ministr zdravotnictví Adam Vojtěch vyhrožuje lidem, kteří budou chtít po 1. září vycestovat ze země bez očkování, že si budou muset zaplatit testy, aby je donutil se očkovat, pro výpravu do Tokia platí jiná měřítka.

Z nakažených členů jsou tři sportovci, konkrétně beachvolejbalista Ondřej Perušič, jeho ženská kolegyně Markéta Nausch Sluková a stolní tenista Pavel Širuček. Ten se de facto může sbalit a letět zpět domů, protože ho covid o účast na olympiádě připravil. Pětici pozitivních na koronavirus doplňují trenér plážových volejbalistek Simon Nausch, který je ovšem zároveň manželem jedné ze svých svěřenkyň, kterou podle posledních informací zřejmě také nakazil a připravil tak o start na OH, a zmiňovaný lékař.

Právě u něj nenaočkování působí nejbizarněji, navíc při zjištění, že to byl zřejmě právě on, kdo ostatní nakazil. Problém je to však u každého jednoho člena výpravy. Navíc, pokud se prokáží informace, podle nichž se na palubě letadla, v němž se část sportovců do Tokia dopravovala, nedodržovala opatření proti šíření covidu, máme se za co stydět a omlouvat. V roce 1998 si na nás Japonci na OH ukazovali. To proto, že jsme ovládli hokejový turnaj století. Dnes si na nás ukazují opět. Jen tentokrát nás nebudou plácat po zádech za to, že jsme nezvládli elementární věc, kterou po nás chtěli. Nepřivézt jim do země covid-19.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články