Nakažených přibývá, chytrá karanténa nefunguje. Neřídí ji náhodou osobně Babiš?

Babišův billboard (archiv)

Babišův billboard | FOTO: archiv

Pražská hygienička Zdeňka Jágrová na páteční tiskové konferenci k novým opatřením pro boj proti koronaviru přiznala, že se nestíhá trasovat. Omluvila se za to. Takže je na místě se ptát: Kdo ponese politickou zodpovědnost? A neměl by to být člověk, který oznámil, že bude všechno řídit a že si zejména chytrou karanténu bere přímo pod sebe? Kdo že to je? Přece předseda vlády Andrej Babiš.

„Moc nás to mrzí, ale už nejsme schopni to zvládat,“ řekla například Jágrová. V Praze se zpřísňují opatření, po půlnoci budou zavírat bary a restaurace, ve školách budou ve společných prostorách povinné roušky. Skoro by se zdálo, že jsme nad koronavirem nevyhráli a neučí se od nás celý svět. Tomu se snad člověku ani nechce věřit, vždyť o nás mluvili na CNN!

Demonstrace na Letné (Pavel Hofman)

Od konce července vede chytrou karanténu navíc nový tým, v jehož čele je Babiš. Přesně 27. července podle České televize uvedl: „Jde o to, abychom spojili své síly. Musí to mít jasný systém řízení.“ Tak teď tady máme jasné řízení, z čehož by měla vyplývat i jasná zodpovědnost, nemyslíte?

V České republice přibylo skoro osm stovek případů lidí nakažených novým koronavirem. Jak je možné, že stále některé z nich hygiena kontaktuje až po několika dnech, kdy nákazu, o které ani nemohou vědět, roznášejí dál? Co bylo zatím provedeno na ochranu těch nejrizikovějších skupin obyvatel a zároveň pro to, aby ostatní, pro které nemoc není nebezpečná, nedopláceli na plošná opatření? Je to jednoduché. Nic.

Česká vláda absolutně selhala v krizovém řízení a hroutící se pohádku o výhře nad koronavirem maskuje nekonečným rozdáváním peněz, které v budoucnu zaplatí příští generace, jimž už ovšem žádní Babišové vládnout nebudou. Je to ostudné.

Okolní země Českou republiku postupně zařazují a budou zařazovat na seznam rizikových zemí. Ne proto, že někdo jel na dovolenou nebo šel do baru. Ale proto, že selhává systém, který zkrachovalý zpěvák s Markem Prchalem skutečně efektivně nastavit nemohou. Dokud se všechno řídí jenom průzkumy veřejného mínění, nemůžeme čekat, že by snad nakažených bylo v příštích dnech méně. Bohužel.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]