Náměstí ve Lvově zaplnilo 109 prázdných kočárků. Připomínaly zabité děti

109 prázdných kočárků jako memento ruské agrese (Andrij Sadovyj / se svolením)

109 prázdných kočárků jako memento ruské agrese | FOTO: Andrij Sadovyj / se svolením

Ve Lvově byla uskutečněna akce Cena války, při které bylo na náměstí Svobody vystaveno 109 prázdných dětských kočárků. Podle městské rady Lvova jde o symbol zmařených životů dětí, které kvůli ruským okupantům nedostaly šanci vyrůst.

„Během 22 dní invaze ruské jednotky nemilosrdně zabily 109 ukrajinských dětí. 109 dětí, které se staly anděly a nyní místo rozhodných činů světa chrání nebe na Ukrajině,“ uvedli organizátoři akce. Číslo 109 ještě nebere v úvahu další dětské oběti z Mariupolu, který je neustále pod palbou.

(Týdeník FORUM)

„Počet mrtvých se každým dnem zvyšuje v důsledku genocidy, kterou páchají ruští nepřátelé na ukrajinském lidu,“ burcují veřejné mínění lvovští radní. Lvov k akci přistoupil i proto, že se stal nuceným domovem pro mnoho dětí, které se podařilo evakuovat z ostřelovaných míst společně s jejich matkami.

„Těchto 109 dětí mohlo žít šťastně až do smrti. To je tragédie našeho lidu. Pokud by se něco takového stalo ve vašich zemích, byla by to vaše tragédie. Prosím vás všechny o pevné, zásadové stanovisko, protože každý z vás má prostřednictvím svých médií velmi velký vliv. Můžeme ukončit tuto válku dostatečně rychle a vyhrát, pokud budou přijata příslušná rozhodnutí,“ řekl starosta Lvova Andrij Sadovyj. Radnice tak vyzývá dospělé na celém světě, aby chránili ukrajinské děti a dali jim budoucnost – aby od svých vlád požadovali uzavření nebe nad Ukrajinou. 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu freeczechmedia@gmail.com