Mezinárodní zpravodajská komunita InformNapalm zveřejnila důkazy vypovídající o tom, že se vojáci ze 184. brigády strážních lodí vodního revíru (vojenský útvar č. 90921), zařazené u Novorossijské námořní základny Černomořské flotily RF, zúčastnili záboru Krymu. Tento článek se dočkal velké odezvy mezi Rusy, kteří se pustili do komentování ruského překladu vyšetřování. Jejich komentáře odrážejí celé spektrum ruské propagandy: od vychvalování přes výhrůžky až k dnes už klasickému „onitunejsou“, že prý neexistuje ani brigáda s tímto číslem, ani loď Povorino. Dnes tedy uvedeme jména dalších čtyř „nejsoucích“ z Novorossijské námořní základny, kteří budou jednou za svůj zločin určitě postaveni před mezinárodní tribunál.

Zjištěné údaje
Na profilu námořníka z malé protiponorkové lodi “Povorino” Ajnura Salachova (narozen 25. 6. 1992 v Naberežnyje Čelny, RF, vystudoval Kamskou státní vyšší školu automechanickou) se našla skupinová fotografie, na níž uživatel pózuje společně s kamarády ze služby, všichni s medailemi za okupaci Krymu.

„Jak vidím, dostal jsi medaili za navrácení Krymu“, napsal do komentáře k fotografii jeden z přátel Ajnura Salachova. „Tak či tak jsme přece jen účastníci dění“, odpověděl A. Salachov.

Na fotce je Ajnur druhý zleva. Server Inform Napalm zjistil jména všech vojáků zachycených na této fotografii.

Inform Napalm
Na fotce zleva: Ilnaz Gilfanov, Ajnur Salachov, Adel Sibgatullin, Nikolaj Borovik.

Ilnaz Gilfanov (Гильфанов Ильназ), narozen 30. 3. 1993 v Kazani. Ilnaz je opatrný, evidentně poslouchal pokyny svých velitelů a důkazy účasti na agresi proti Ukrajině nezveřejňoval. Přesto tyto důkazy proti němu stejně poskytli jeho kamarádi ze služby. Byl identifikován na skupinové fotografii medailistů z Povorina, kde je první zleva.

Inform Napalm
Ve svém albu Ilnaz uveřejnil fotku vlajky ruského námořnictva s přáním k svátku, na své stránce také šířil video o malém protiponorkovém člunu Povorino.

Adel Sibgatullin (Сибгатуллин Адель), narozen 30. 12. 1988, bytem v Kazani, vystudoval Kazaňskou federální univerzitu.

Inform Napalm
Adel Sibgatullin (Сибгатуллин Адель), narozen 30. 12. 1988, bytem v Kazani, vystudoval Kazaňskou federální univerzitu.
Inform Napalm
Nikolaj Jurjevič Borovik má na své stránce celé spektrum ruské propagandy a fake news

Narozen 21. 6. 1995, jako místo narození na stránce uvádí Rostov na Donu. V roce 2013 ukončil školu v Lysogorce, Kujbyševský okres, Rostovská oblast. Zde také před časem chodili do školy a dosud žijí jeho rodiče (1, 2). Dědeček z otcovy strany žije v okupované Makijivce a má na své stránce celé spektrum ruské propagandy a fake news. Sdílel fotku své dcery v objetí teroristy Oleksandra Zacharčenka s popiskem „dcera na tiskové konferenci“.

Inform Napalm tedy pojmenoval další čtyři ruské válečné zločince, kteří by měli stanout před mezinárodním tribunálem.

Fotky a jména velitelů Novorossijské námořní základny, pod jejichž velením se shora jmenovaní námořníci zúčastnili záboru Krymu, server zveřejnil už dříve.

Všechny jednotky Ozbrojených sil RF, jejichž účast na agresi proti Ukrajině, Gruzii nebo Sýrii prokázali dobrovolníci z InformNapalmu metodou průzkumu OSINT, jsou shrnuty v databázi Russian Aggression.

Článek vyšel na serveru Inform Napalm.org.

 

Revue Forum Banner
FORUM 24 MONITOR
Další články autora