Nápisem na zdi to začíná. Co o České republice říkají výhrůžky na mešitě

Posprejovaná mešita v Brně (repro ČT)

Posprejovaná mešita v Brně | FOTO: repro ČT

„Nešiřte islám v ČR! Jinak vás zabijeme“. Tento nápis někdo vysprejoval na mešitu v Brně. Co se to děje v zemi, která nemá žádný problém s uprchlíky, naopak má velmi mírumilovnou muslimskou komunitu, a jejíž jediného odsouzeného teroristu-důchodce a xenofoba stvořila extremistická strana?

Za jiných okolností byste si možná řekli, že jde o nevhodný výkřik nějakých puberťáků, který by vyřešilo pár facek. Jenže v České republice žije muž, který porazil dva stromy na koleje tak, aby to vypadalo, že věc udělali islámští teroristé. Protože uvěřil řetězovým e-mailům a lžím, které šíří Okamurova SPD, jejímž sympatizantem byl. Ač ho to neomlouvá, udělal to ze strachu, který mu vnutili dezinformátoři v čele s Okamurou a prezidentem republiky, jejichž názory šíří média s velkým dosahem, například Parlamentní listy. Ti všichni jsou vinni spolu s ním.

A ti všichni jsou také zodpovědní za další nenávist, která se v české společnosti šíří a přetrvává. Zbytečně, protože naše země je bezpečná, migrační krize navíc už dávno opadla. To, jakým způsobem se nechali Češi, desítky let uzavření za železnou oponou, zmanipulovat, je neuvěřitelné.

Nejde jen o jeden nápis na mešitě. Bagatelizováním nenávistných nápisů začíná všechno. Kolik jich asi bylo ve 30. letech minulého století na synagogách? A také víme, čím to končilo. Nenávist k jinému náboženství nelze v žádné společnosti tolerovat. Zjevně ale v žádné – kromě té naší.

Poté, co všechna velká média o inkriminovaném nápisu informovala, by bylo normální, kdyby všichni představitelé státu zveřejnili odsuzující stanoviska. Ale jak by se to mohlo stát, když hlava státu zvítězila v posledních volbách mj. kampaní s heslem „Stop migrantům a Drahošovi! Tato země je naše!“? A co by asi říkal předseda vlády, který odmítl přijmout do České republiky čtyřicet sirotků?

Doufejme, že terorista Balda byl posledním produktem nenávistné politiky Zemana, Okamury i Babiše. Pokud ale napříště nezůstane jen u nápisů, víme, kdo tuhle atmosféru rozdmýchal.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]