Naprosté dno odpůrců očkování. Pod nekrology slavných tvrdí, že je zabila vakcína, a jejich smrti se smějí

Ilustrační foto. (Pixabay/pixundfertig)

Ilustrační foto. | FOTO: Pixabay/pixundfertig

Neděle 18. července přinesla hned dvě smutné zprávy ze světa kultury. Náhle a nečekaně zemřel herec a zpěvák Milan Lasica a téhož dne podlehl těžké chorobě známý písničkář František Nedvěd. Sociální sítě i noviny a weby přinesly jejich nekrology. A právě tam pak vyvřelo to nejodpornější bahno lidské spodiny. „Dostali tečku!“ píší někteří v domnění, jak skvělý udělali vtip. Jiní zahnojují diskuze plné soustrasti a vzpomínek nechutnými lživými komentáři, že jejich smrt zavinilo očkování.

Ve věku 81 let v neděli večer zemřel herec, zpěvák, dramaturg, textař, režisér a populární bavič Milan Lasica. Zhroutil se přímo na jevišti svého bratislavského divadla Štúdio L + S (Lasica + Satinský), kde právě vystupoval s orchestrem. Veškeré pokusy o jeho záchranu byly marné. Téhož dne zemřel i folkový zpěvák, kytarista a písničkář František Nedvěd. Podle vyjádření jeho rodiny se u něj znovu objevila rakovina plic a poté, co se mu přitížilo, musel být převezen do nemocnice.

Týdeník FORUM (FORUM 24)

Tištěné i internetové noviny přinesly nekrology a články o obou osobnostech, sociální sítě zaplnily smuteční statusy na dané téma. Na svých veřejných profilech či stránkách vzpomínali i politici. Jak moc upřímně, to pro tuto chvíli ponechme jen jejich svědomí, o to teď totiž nejde, to právě teď není důležité. V nesčetných diskuzích se pak jako vždy v podobných případech objevovaly soustrastné komentáře, obligátní Odpočívej v pokoji čili Requiescat in pace vyjádřeno zkratkou R.I.P., obrázky hořících svící, příspěvky vyjadřující soustrast rodině, připomínky umělecké práce… Bohužel ale i něco jiného.

Patologické zjevy, které se z důvodů, jakým by jistě rozuměl psychiatr, vyžívají v psaní nechutných, zlomyslných komentářů třeba i ke zprávám o hromadných neštěstích nebo ztracených dětech, jsou sice odpudivým, nicméně dávno známým jevem. V poslední době k nim ale přibyli diskutéři, kteří vzdor nepopiratelné příslušnosti k lidskému rodu moc lidského cítění ani rozumu nemají. Antivakcinační „bojovníci“ z „Vysokých škol života“, s kraválem, jaký je hlouposti a nevychovanosti odjakživa vlastní, vtrhli do vzpomínek na mrtvé. A hned začali s vyřváváním své „skryté pravdy.“ V té nesmí chybět žvanění o genocidě, jak je u nich v módě nazývat vakcinaci, a samozřejmě naznačování, že někdo, nějací mocní „oni“, nám něco tají.

Pod facebookovým postem poslankyně Zuzany Majerové Zahradníkové k úmrtí Milana Lasici se tak kdosi s fejkovým účtem Sju Symová rozhořčuje, že není uvedena příčina úmrtí. „Řekla bych, že je dost podstatné proč,“ píše s veselým mrkacím emotikonem. Myslí tím, že je nám zlovolně tajen pravý důvod, protože tím skutečným podle antivax mudrců samozřejmě nemůže být nic jiného než vakcína. A tak se „paní Sju“ dožaduje: „Mělo by se o tom mluvit bez omezování ať je to kdo je to! Kdo chce tutlat pravdu pak se podílí na genocidě.“

Na stejně nechutné vlně jede tamtéž i jiná diskutérka: „Je podstatné jestli byl po té spásné vakcinaci….toť otázka, protože jsou informace že umírá mnoho lidi zaočkovaných ale prolhaná media o tom neinformují!!!! jen lžou a lžou ….“ Také další paní přichází s „pravdou“: „No jo očkování to nechcou slyšet tu pravdu….mají strach co to vlastně udělali…..“

Michael Kocáb a Michal Pavlíček (ČTK)

Jasno“ má i pán, co si říká Raffan: „Vakcinační koktejl smrti funguje pan Lasica byl také očkován jako pan Nedvěd, jinak upřímnou soustrast oboum rodinám.“ Na facebooku premiéra Babiše se jiný pán, co se pro změnu nazval Jajo Jajcay, dožaduje zrušení očkování: „Zemřel i Lasica, několik dnů po očkování, zkolaboval, nechceš to šílenství zastavit?“ A ještě jiný diskutér má za to, že pod pietní vzpomínku se sluší plivat stupidity typu: „Hlavně že se Milan nechal píchnout do ramene pro TV propagandu…“ Písemným projevem typickým pro „vakcinology“ a „epidemiology“, absolventy Vysoké školy života, komentuje a má jasno i jakási paní Machalcová: „Dši obêt očkovani ,moc smutne.“

To bychom tedy měli znalce, experty a jasnozřivce, hlasatele jediné pravé, důmyslně skryté pravdy, kterou právě oni, za pomoci Aeronetů, Sputniků, Flákancových bloků a podobných prestižních vědeckých časopisů a institucí objevili. Kromě nich se ale v diskuzích aktuálně hemží a rozlézá ještě nechutnější živočišný druh. Jeho zástupcem je například fakeprofil nazvaný Samuel Pino. „Dostal tečku a pápá… KARMA JE ZDARMA,“ píše pod statusem u příležitosti, kdy normální slušně vychovaní lidé vysloví soustrast nebo mlčí. A není sám. „Geniální vtip“ s tečkou, kterou – haha, jak zábavné – oba kumštýři před smrtí obdrželi, doplněný mnoha smajlíky vyjadřujícími chechot, se opakuje poměrně často. (Veškeré citace v článku jsou uvedeny bez redakčních úprav.)

Brodíme se bahnem a hladina stoupá. Tady už vůbec nejde o spor očkovat-neočkovat. Ten se dá vést věcně a slušně. Jde o to, že zabředáme do nechutností a propastných hloupostí, jaké v normální lidské společnosti nemají mít místo.

Autorka je řadovou členkou TOP 09.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu freeczechmedia@gmail.com