Křivé nařčení ze lži si reportér serveru německé rozhlasové a televizní stanice Deutsche Welle (DW) Keno Verseck nenechá od českého premiéra líbit. Jak řekl serveru FORUM 24, je připravený vypravit se společně s Babišem do mirovické továrny.

„Neplánuji, že bych jakkoliv podrobněji reagoval. Mohu jen říci, že jsem vše viděl tak, jak jsem popsal, a rozhovory s lidmi uvedl pravdivě,“ řekl serveru Forum24 reportér DW Keno Verseck. Za svou reportáží si stojí a českému premiérovi adresuje tuto výzvu: „Mohu panu Babišovi nabídnout, že společně s ním navštívím továrnu v Mirovicích. Pak se i on bude moci přesvědčit o tom, že jsem napsal pravdu.“

Babišovi vadí článek DW z 5. února, v němž je český premiér označený za populistu. Nelichotivý přídomek německý reportér vyvozuje z pokrytectví, na něž ukazuje rozpor mezi protimigrační rétorikou politika Babiše a jeho počínáním v roli podnikatele, který zaměstnává ekonomické migranty z neunijních zemí. Jeden z nich navíc v reportáži dosvědčuje, že do Česka přicestoval za pochybných okolností.

Další protiklad autor nachází mezi Babišovými četnými ujištěními o tom, jak mu záleží na dobrých pracovních podmínkách, a „špinavou, zčásti krvavou, velmi nehygienickou a špatně placenou prací“ v mirovické drůbežárně.

„Je to vymyšlený článek, samá nepravda,“ obul se Babiš minulý čtvrtek do práce německé veřejnoprávní stanice. „Už dnes vnímám, jak některá promigrantská média publikují o mně nepravdy a lži,“ dodal, aniž by poukázal na jediné nepravdivé tvrzení v reportáži.

Další část reakce obstaral mluvčí holdingu Agrofert Jan Pavlů, jenž vyvracel teze, které ale v německé reportáži nezazněly.

O reportáži DW si přečtěte zde.

 

Revue Forum Banner