Napsal jsem, že by si neočkovaní měli platit léčbu… A spustila se bouře

Ilustrační foto (Pixabay/geralt)

Ilustrační foto | FOTO: Pixabay/geralt

Moje babička narozená v roce 1905 měla tolik rozumu, že v roce 2001 zemřela. Kdyby tak neučinila, vůbec by nejspíš současný svět nechápala. Nevěděla by, jak je možné, že 80 let poté, co ona sama na nátlak manžela nenechala svou dceru očkovat proti záškrtu a ta pak na záškrt málem zemřela, někdo odmítá očkování. Napsal jsem komentář o tom, že lidé, kteří odmítají očkování proti covidu-19 na pojišťovnu a na podzim touto nemocí onemocní, by si měli léčbu hradit sami. Snesla se na mě sprška často sprostých dopisů, která ukázala, že v době facebookové ztratily argumenty jakýkoliv význam.

Napsali mi mladí i staří, muži i ženy, městští i venkovští. A jejich protesty proti mému článku se nijak nelišily. Bylo to dlouhé FUJ bez jakýchkoliv racionálních argumentů.

Týdeník FORUM | FOTO: FORUM 24 (FORUM 24)

Jsme stavěni na to, abychom se při komunikaci viděli, slyšeli, dokonce i cítili vzájemně svůj pach – ať už na vědomé, či podvědomé úrovni. To vše nám až donedávna poskytovalo zpětnou vazbu a vytyčovalo jasnější hranice. Kvůli online komunikaci to vše zmizelo.

Mnoho lidí teď čte a píše na internetu či posílá maily ve svém soukromém království, doma na gauči, kde jsou pány domácnosti a neomezenými vládci. A právě proto, že jsou doma a mobil, do kterého ťukají, je také jejich, stává se i jejich slovo konečným argumentem – absolutní pravdou, kterou není třeba dále dokazovat.

Kvůli tomu v negativních internetových reakcích takřka úplně zmizely argumenty a ozývá se jen hlasité FUJ! Dostatečným argumentem, že můj článek je FUJ, je už to, že se čtenáři u mobilu nelíbí. A tak fujajá… Přesněji – fujajají, protože podobných vzkazů přišlo mnoho desítek, a nejde z nich poznat ani to, jestli je psal muž, nebo žena. Jsou stejné. Jedno antiočko jako druhé.

Dětské myšlení

AntiOčko: Myslím, že nikdo (a to ani JXD) nemá právo mě označovat za někoho, kdo ho ohrožuje svým chováním a vyzývat k trestání. Mám právo se svobodně rozhodnout, kdy a jak se nechám očkovat a vyhodnotit informace o vakcínách a jejich účinnosti. Prozatím jsem dospěl k názoru, že to není třeba. Kde berete tu drzost, napsat takovou sračku, že si máme případnou léčbu hradit sami? Přispíváme do průběžného systému, platíme daně a v současnosti už nemáme stejná práva, jako ti, kteří se očkovat nechali. Prostě neočkovaní a neotestovaní jsou diskriminovaní. Na nikoho nepokřikuji za roušky, nehledám konflikty, ale Vaše prohlášení mě vytočilo. Asi proto, že mi došlo hulení. Mějte fajn den! Karel Ž.

Jxd: Vážená paní / pane, já vím, že to nemyslíte zle, ale nepište mi, pokud si chcete popovídat, neposílejte mi vaše podnětné nápady či rozbory, nevyzývejte mě ke hrám a neposílejte mi žádné nekomentované linky, veselá videa či výzvy k šíření nějakých putovních memů. Mám svůj program, nemohu se Vám věnovat. Pokud Vás můj článek zaujal, můžete si jej nasdílet na svoji zeď a diskutovat o něm se svou sociální bublinou. Zdraví jxd

AntiOčko: Vážený Jiří, vím, že to nemyslíte špatně, ale když chcete diskutovat Vy, je vše ok. Jinak držet hubu? Tak nápodobně, nepište sračky. Dále se Vám věnovat nehodlám.

Ilustrační foto. (Pixabay/dhito)

Pán nechápe, že jsem s ním nechtěl diskutovat, ale napsal jsem článek. Tak jsem odpověděl: Pane, nepište mi.

AntiOčko: Zapomněl jste na kouzelné slovíčko…  A toto je poslední zpráva. Už nebudu rušit.

Pán mi jasně demonstroval, jaký je profil mnoha odpůrců očkování: Absolutní, neurotické a extrémně dětinské nechápání vlastních hranic. Totální regres do dětského, magického myšlení, kde je pisatel – dítě – neomezeným vládcem a svět je zde proto, aby uspokojoval jeho potřeby. Člověk o generaci staršímu muži netázán sděluje, že píše „sračky“ a „kde bere tu drzost“, a nakonec se přizná, že nadává vzteky, protože mu došly drogy. A ještě chce, aby ho ten obtěžovaný člověk prosil o to, aby jej přestal obtěžovat. Tak mu odpověděl automat: Auto: Zpráva odmítnuta adresátem. Vaše zpráva byla zablokována adresátem a nebyla doručena. Administrátor účtu.

Nikoli rozum, jen přesvědčení

AntiOčko: Tak pane, vy se považujete asi za inteligenta, když píšete takové články. Tato společnost je opravdu špatná, když někdo dovolí na internetu toto uveřejnit. Možná by asi bylo fajn nahnat všechny, kdo neposlouchají, do táborů, jo, to už tu párkrát bylo. Vy se možná považujete za strašně chytrého, ale to je pouze Váš subjektivní názor, přeji krásný večer. Lenka P.

jxd: Ano, paní, považuji se opravdu za chytřejšího než odpírači vakcín. Není totiž středověk.

Tato antivakcinační aktivistka už nenapsala. Ale opět dala kulaté razítko na skutečnost, že píše velké dítě – člověk v regresu. Odsuzuje mne z fašismu, který si sama vyfabulovala – z požadavku zavírat lidi do táborů – a zároveň se diví, že mi nikdo nezakázal můj komentář zveřejnit.

AntiOčko: Vakcinaci považuji za výborný a funkční vynález lidstva, bez kterého by tu mnozí z nás dnes ani nebyli. Nicméně nikdy v historii se nestalo, aby byly desítky milionů lidí během jednoho roku naočkovány látkou, která byla vyvinuta a otestována za méně než jeden rok. (Nikdy v historii, kdy by to bylo technicky možné, zatím pandemie nebyla, pozn. JXD.) Nutit takovéto nedostatečně otestované látky celé populaci a pod hrozbou sankcí je zločin. (Vakcíny jsou řádně otestované, jinak by je EMA neschválila, pozn. JXD.) Zejména ve spojení s covidem, který je vzhledem k nemocem, se kterými se lidstvo setkalo v minulosti, doslova učiněný beránek. (V době, kdy to antivakcinační aktivista psal, se blížil počet mrtvých po nákaze covid-19 ke čtyřem milionům lidí, pozn. JXD.) Pamatuji si, jak už před schválením vakcín politici čeští i evropští prohlašovali, že schválení je jenom formalita, politické rozhodnutí. To je zcela nezodpovědné šílenství.

()

Ještě k tomu, jak vakcianace funguje, kromě toho, že zvyšuje kolektivní imunitu, tak především chrání ty, kteří se naočkují. Proč tedy nefunguje to, že ten kdo má obavy a chce se naočkovat, tak se naočkuje a drží hubu? Nikdo Vás očkované nijak neohrožuje. Jste chráněni proti těžkým průběhům a smrti před loňskými mutacemi. Máte státem garantovaná privilegia. Tak proč pro boha nedržíte huby? Jestli jde fakt jenom o ty prachy, tak zrušme veřejné pojištění. Já s tím budu v pohodě. Jiří B.

jxd: Vážená paní / pane, já vím, že… (dále viz. výše)

AntiOčko: Pokud veřejně publikujete, musíte být připraven na reakce. Fascinují mě autoři, kterým se ježí srst, když na ně někdo reaguje. Ne všichni mají možnost na Vás reagovat na stránkách plátků, do kterých píšete. Nechci s Vámi rozvíjet diskuzi, pouze jsem vyjádřil názor k Vašemu postoji, který považuji vyloženě za zlý a protispolečenský, jakkoliv ho balíte do líbivých šatů.

jxd: Co chcete?

Odpověď nepřišla. A vůbec nechápu, proč pán, pokud má potřebu psát články, nějaké někam nenabídne nebo si zdarma neotevře blog. Dnes má díky internetu možnost publikovat každý. On ale nechce publikovat – on se chce handrkovat.

AntiOčko: Při čtení Vašeho příspěvku o odpíračích jsem myslel, že mne šálí zrak. Zřejmě máte velmi vysoké znalosti o kvalitě vakcín a případných vedlejších účincích, jinak byste s prominutím tenhle rádoby Goebbels komentář nikdy nenapsal. Zapomínáme na to, že lidé v našem věku mají různé anamnézy a i třeba jen kvůli nim se nemohou vystavit riziku nežádoucích účinků vakcín. Kromě toho mají také po prodělaném covidu jisté množství protilátek, test na ně stojí cca 450 Kč. Podle nejnovějších studií minimálně rok zpět by organismus měl mít být jen malé, ale účinné množství těchto látek. (Informace není pravdivá, onemocnění covid-19 není standardizovaný proces a po jeho prodělání má každý jedinec imunitu „po svém“, pozn. JXD.) No a také máme svou vůli a zdravý rozum. A víru v Boží vůli. Já jsem s covidem byl od října do konce listopadu, pak do konce března jak troska.

Já osobně vakcínu odmítám, protože 2019 těžká borelióza, měsíc na JIP, přerušený srdeční sinus, tep v době přijetí cca 22-28 za min. 2020 říjen střední covid. 2011– operace hlubokých žil při trombóze, dost těžký stav. Takže vím, že se může stát, že po vakcíně mi to může vytvořit nežádoucí reakci třeba na vznik trombů, vzhledem k anamnéze, nebo to udělá zánět srdečního svalu, rovněž kvůli prodělané borelióze. Divíte se tedy, že spousta lidí jde do rizika a odmítne vakcínu? Nedivte se jim, pokud jim tromb způsobí zástavu díky očkování, už jim to život nevrátí. Máme právo všichni na rozhodnutí o sobě. Milan T.

jxd: Vážená paní / pane, já vím, že… (dále viz. výše)

AntiOčko: Jj, na psaní blbostí ale čas máte…..

jxd: Co chcete?

Odpověď nepřišla. Pán zřejmě neví, že když na vakcinaci jdete, tak vás nejdříve vyslýchají stran prodělaných onemocnění, zdravotního stavu, užívaných léků a všeho dalšího, co by mohlo zvýšit rizika vakcinace. A že když je klient v rizikové skupině, tak ho bez dalšího – třeba konzultace se specialistou či konziliem – prostě nenaočkují. Takže pravděpodobnost komplikace kvůli jiné nemoci při očkování u člověka, který nebude před vakcinací lékaři lhát, je velmi malá. Z tohoto důvodu opravdu nemusí nikdo vakcinaci odmítat. Pokud existuje medicínský důvod neočkovat, tak ho nenaočkují, i kdyby dotyčný chtěl. A lékaři vakcinačního centra umějí případné důvody posoudit jistě kompetentněji než gentlemam, co mi psal. Antivax aktivisté odmítají z přesvědčení, ne z rozumu.

AntiOčko: Když jste psal články v Reflexu, tak jsem si vás docela vážil a rád jsem vás četl. Ovšem článek o pitomcích, co se nechtějí očkovat, mě dostal do kolen. Kde berete tu drzost někoho tak nazývat, aniž byste věděl, jaké je pozadí? V Reflexu jste básnil o DEMOKRACII PROJEVU A ROZHODNUTÍ. A kde je dnes u vás? Kdo vás za tu kampaň platí?

jxd: K Vaší větě – „Kde berete tu drzost někoho tak nazývat, aniž byste věděl, jaké je pozadí?“: Já vím, co je v pozadí – lidská hloupost a práce ruské vlivové agentury.

Putin míří do Prčic

Můj známý, Čech žijící ve Velké Británii, říká, že antivakcinační šílenství jako u nás tam jednoduše nezaznamenal. A nechápe, odkud se v Čechách bere. Mě sice děsí, ale myslím, že jeho zdroj znám. Naše země je bezprostředním cílem ruské hybridní války. Putin ji proti zemím bývalého „východního bloku“ vede už léta. Proti Británii ne – protože nás, na rozdíl od Velké Británie, chce zpět do sféry svého vlivu. A za ta léta vyvolávání paniky a rozštěpování společnosti na doslova čemkoliv – od oteplování přes mrtvého Floyda až po roušky – už ruská vlivová agentura vykonala pěkný kus práce. Masa lidí přestala chápat svět. Mají pocit, že ničemu nerozumí, a chytají se doslova každé blbosti. Pokud je dostatečně líbivá a pokud dostatečně odhaluje, že za neúspěchy a frustrace konkrétního občana nenese odpovědnost on sám, ale „oni“.

Tato rozštěpenost se nám nyní projevila v úplné nahotě i v problému, u kterého končí sranda. Při očkování proti epidemii nové nemoci. Pokud se skutečně podaří díky antiočkům zabránit naočkování alespoň sedmdesáti procent populace, tak přijde vražedná podzimní vlna covid-19. A virus bude silnější, smrtnější a rychlejší. Očkovaným bude moci vážně ublížit asi jen výjimečně. Ale neočkované může kosit stejně efektivně jako dávka z kulometu.

Poslední AntiOčko: Platí si snad léčbu rakoviny ti, co vědomě kouří a poškozují tím své zdraví? Píšete hlouposti o daních z nich. Ty ani náhodou nezaplatí nákladnou léčbu, přístroje, dobu léčení, práci lékařů apod. (Autor zapomíná, že průměrný kuřák nejenže si na léčbu svých plic platí spotřební daň z tabáku, ale také umře o cca 12 let dříve než nekuřák, takže se dost ušetří na jeho důchodě a lékařské péči v pozdním stáří, pozn. JXD.) Platí snad nákladnou léčbu obézní, kteří se nezřízeně a dobrovolně přežírají, nemají pohyb? A další příklady by mohly následovat. Proč tedy každý zdravý člověk povinně nedaruje krev, aby jí bylo dost? Tito „nedarovači a slabomyslní“ podle vás asi nepřispívají ke komplikacím s nedostatkem krve, komplikacím při operacích, že? Proč si neplatí vzdělání ti, kteří se vzdělávat nechtějí, byť je na základních školách povinné? Jděte se bodnout s takovými názory a jejich prezentací na veřejnosti. Upřímně, mně obtěžujete právě vy! Svými hloupými demagogickými a slabomyslnými články. Martin Fuka.

I podíval jsem se po netu, kdože ten chytrý a slušný pán je, a pak jsem mu – než jsem zablokoval jeho email – vděčně napsal: Pane magistře, srdečně děkuji za vynikající pointu článku. Čtenáře jistě potěší, že posledním vulgárním dopisem z celé kolekce je reakce gentlemana, co pořádal pochod do Prčic.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]