Paní Karla Šlechtová byla vždycky svým stylem svérázná. Její poslední status na Facebooku ovšem budí přece jen obavy. Napsala ho dvojjazyčně:

Fuck! Opravdu? Ja fakt nechapu?
Bud jsem naprosto blba anebo vsichni okolo me jen lzou.
Asi jsem venovala 4 roky sveho ministerskeho zivota necemu, cemu jsme verila a byla to jen pretvarka.
V tomto neumim proste fungovat.
A nebudu.
Politika je svinstvo. Hnus. Jsem rada a nic NIC bych neudelala jinak.
Devkou/ovci nikoho v politice fakt nebudu.
Jsem pysna na vse, co jsem kdy ucinila a tesim se, az se vse jednou provali.
Hodne stesti te cistote v me zemi.

Pak tedy ještě anglicky:

Guys, I was naive to work for “the” and “my” (really) state. All of you were right, I should have left much earlier. But I did believed. And I did not understand it. I had no idea people could be so cruel. So fuck them and it all. The SYSTEM always wins.
I will be no bitch to anyone.
Very proud of what I have done for my state, will never regret.
Cheers to everyone. Live your life and forget the rest. It is not worth it, I am proof of that.

Tedy něco ve smyslu, že byla naivní a všichni měli pravdu, měla odejít mnohem dřív. Neměla tušení, že lidé mohou být tak krutí a že na všechny a všechno **** SYSTÉM vždycky vyhraje a že ona nebude ničí **** Ať lidé žijí svůj život a zpomenou na zbytek, nestojí to za to, jak je toho sama důkazem.

To vypadá docela na depresi vystupňovanou možná postupným sklouzáváním jejího významu v hnutí ANO, kdy už není ministryní, prezident Zeman, ke kterému tolik tíhla, ji nepodržel, nedostala se na kandidátku do eurovoleb. Možná je za tím ještě něco jiného, nebo všechno dohromady. Věta, že se „těší, až se jednou všechno provalí“, zní ovšem docela temně. Lidé už se jí také ptají, co by se mělo provalit a pokud o něčem věděla, co by třeba bylo trestným činem, tak to už měla oznámit příslušným orgánům.

Teď nevíme, jestli je to jakýsi politický testament, nebo se jedná o vyhlášení války, dejme tomu aspoň studené války. Nebo třeba jen momentální výbuch, po kterém už nic nebude.

Její otázka, zda má sama sebe hodnotit z hlediska schopnosti myslet spíše negativně, nebo kolem ní všichni lžou, vyvolala samozřejmě různě zdvořilé odpovědi. Pokud jde o lhaní, asi si nevybrala zrovna ten nejlepší politický útvar, kde by se idealistům mohlo dlouho dařit udržet si nějaké iluze. Totéž se týká pana Zemana, který rovněž není znám nějakou přehnanou pravdomluvností.

Že je její dráha ukázkou, kudy a s kým se člověk nemá ubírat, v tom má nesporně úplnou pravdu.

Revue Forum Banner
Jan Jandourek
Jan Jandourek
Komentátor deníku FORUM 24
Další články autora