Narodila se bez rukou, přesto řídí taxík. Američanka inspiruje ostatní

Eric Drooker

Vrozená vada je na vině tomu, že se Janet Brownová nevyvinuly ruce. Třicátnice ze Severní Karoliny ovšem svůj boj s osudem nevzdala a místo litování se jde jiným lidem příkladem. Třeba tím, že je dvojnásobnou matkou, nebo že se živí jako řidička dopravní společnosti Uber.

Třicátnice z USA, která má dva syny, se o rodinu stará velmi netradičním způsobem. Kvůli svému handicapu by ji totiž jako mistryni za volantem zřejmě tipoval málokdo. Přitom Janet vždycky, když její chlapci odejdou do školy a jeslí, usedá do auta a stává se “taxikářkou”.

Američanka bere své postižení s nadhledem. Kvůli nemoci nemá ani většinu prstů na nohách, ale jako problém to nevidí. Je prý jen škoda, že nemůže nosit boty s otevřenou špičkou. 

Kromě toho, že Janet pracuje jako zdravý člověk, zabývá se i osvětou. Nezisková organizace, kterou založila, má za úkol obeznámit veřejnost s problematikou lidí s tělesným postižením a ukázat, že jsou plnohodnotnými členy společnosti.

Jako šoférka sklízí převážně pochvalu. „Většina mých cestujících říká, že jsem vynikající řidič a chtějí, abych byla jejich osobním řidičem Uber,” říká pro Metro Janet. Trápí ji však, že si mnozí lidé myslí, že handicapovaní potřebují se vším pomáhat a nic nedokáží. Tomu prý podléhají i někteří zdravotně postižení, což je podle Brownové chyba. 

I svým synům říká, že sice nevypadá jako ostatní maminky, ale dělat s nimi může úplně všechno. „Mým cílem je pomáhat lidem, motivovat je a inspirovat,“ má jasno Janet.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články