Narodila se bez rukou, přesto řídí taxík. Američanka inspiruje ostatní

Janet Brownová se statečně pere se svým handicapem. (reprofoto youtube.com)

Janet Brownová se statečně pere se svým handicapem. | FOTO: reprofoto youtube.com

Vrozená vada je na vině tomu, že se Janet Brownová nevyvinuly ruce. Třicátnice ze Severní Karoliny ovšem svůj boj s osudem nevzdala a místo litování se jde jiným lidem příkladem. Třeba tím, že je dvojnásobnou matkou, nebo že se živí jako řidička dopravní společnosti Uber.

Třicátnice z USA, která má dva syny, se o rodinu stará velmi netradičním způsobem. Kvůli svému handicapu by ji totiž jako mistryni za volantem zřejmě tipoval málokdo. Přitom Janet vždycky, když její chlapci odejdou do školy a jeslí, usedá do auta a stává se “taxikářkou”.

Američanka bere své postižení s nadhledem. Kvůli nemoci nemá ani většinu prstů na nohách, ale jako problém to nevidí. Je prý jen škoda, že nemůže nosit boty s otevřenou špičkou. 

Kromě toho, že Janet pracuje jako zdravý člověk, zabývá se i osvětou. Nezisková organizace, kterou založila, má za úkol obeznámit veřejnost s problematikou lidí s tělesným postižením a ukázat, že jsou plnohodnotnými členy společnosti.

Jako šoférka sklízí převážně pochvalu. „Většina mých cestujících říká, že jsem vynikající řidič a chtějí, abych byla jejich osobním řidičem Uber,” říká pro Metro Janet. Trápí ji však, že si mnozí lidé myslí, že handicapovaní potřebují se vším pomáhat a nic nedokáží. Tomu prý podléhají i někteří zdravotně postižení, což je podle Brownové chyba. 

I svým synům říká, že sice nevypadá jako ostatní maminky, ale dělat s nimi může úplně všechno. „Mým cílem je pomáhat lidem, motivovat je a inspirovat,“ má jasno Janet.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]