Národní koordinátor pro očkování rezignoval. Jsem rád, že je to za mnou, řekl

Zdeněk Blahuta (YouTube kanál Rádia Impuls)

Zdeněk Blahuta | FOTO: YouTube kanál Rádia Impuls

Národní koordinátor vakcinační strategie Zdeněk Blahuta končí ve funkci. Své pohnutky komentovat nechtěl, ministerstvo zdravotnictví uvedlo, že se jedná o zdravotní důvody. „Neřeknu vám o tom nic, jsem ale strašně rád, že je to za mnou,“ řekl pro server iROZHLAS.cz.

„Musím si sbalit, omlouvám se. Neřeknu vám o tom nic, jsem ale strašně rád, že je to za mnou. Z venku neodhadnete, jak to bude fungovat. Volali mi a chtěli pomoc, ale je to marné, je to marné, je to marné. Ještě že opravdu zdravotní obtíže mám, takže to je opravdu vše, co k tomu můžu říct. Nezlobte se, mně by ujel vlak, musím se jít obléct,“ řekl Blahuta.

„Vyšel jsem dnes vstříc panu doktoru Blahutovi, který se s ohledem na svůj zdravotní stav vzdává funkce národního koordinátora pro vakcinaci. Panu doktorovi tímto děkuji za vykonanou práci. Funkcí jsem pověřil Kateřinu Baťhovou, která se danou agendou rovněž zabývá,“ uvedl na twitteru ministr zdravotnictví Jan Blatný.

Zdeněk Blahuta se stal koordinátorem vakcinační strategie teprve loni v prosinci. V minulosti byl ředitelem Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL). Od roku 2019 je rovněž výkonným ředitelem Evropské federace lékárenských sítí.

Blahuta vedl na ministerstvu zdravotnictví koordinační tým, který by se měl starat mimo jiné o logistiku, klinický dohled nad vakcínami, sběr dat a zajištění IT či mediální komunikaci. Jedním z jeho úkolů bylo také rozpracovat první návrh očkovací strategie. Dokument, který byl dokončen před Vánocemi, sklidil poměrně velkou kritiku. Úpravu žádalo například ministerstvo školství i některé kraje.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]