Náš bohatýr Babiš to přehnal. Mise končí trapným skandálem

Mise europoslanců v ČR (Evropská unie)

Mise europoslanců v ČR | FOTO: Evropská unie

Český premiér překročil při osočování mise europoslanců hranice přijatelného chování a sklidí, co zasel. Andreje Babiše tak rozzuřilo, že si někdo z Evropy dovoluje zabývat se jeho dotačními triky, že šéfku mise a německou europoslankyni Moniku Hohlmeierovou označil za „totálně pomatenou“ paní, která ničemu nerozumí, a české europoslance Tomáše Zdechovského a Mikuláše Peksu nazval vlastizrádci. Babišovy brutální útoky také povzbudily jeho fanatické příznivce k ostrým verbálním útokům na oba europoslance na sociálních sítích. Dochází k vyhrožování smrtí a zmlácením. To je rovněž Babišova zodpovědnost. Kdyby se choval slušně, tak by k něčemu takovému nedocházelo.

Obou poslanců i šéfky mise se zastal na Twitteru předseda poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek. Uvedl přitom, že takové Babišovo kopání bude mít důsledky:

()

„Významnou političku CSU a EP označil veřejně premiér @AndrejBabis za ‚pomatenou‘, české europoslance pak za ‚vlastizrádce‘. Jsou to neklamné příznaky chcípající kobyly, která kope. Než ale chcípne, pokope toho ještě hodně. Odpovědnost ponesou všichni, kteří mu v tom pomáhají.“ Dále Kalousek vyzval ministra zahraničí Petříčka, aby nebyl srab a ke skandálním výrokům premiéra se vyslovil.

Mnichovská agentura Mediaservice Novotny přeložila pro německé publikum Babišův výrok o zmatenosti slovy „Hohlmeier ist Hirnverbrannt“. To vyznívá tak, že je německá politička šílená, potřeštěná či má vyhořelý mozek. Když se taková urážka roznese v německé společnosti, tak to zanechává hluboký dojem a jasný poznatek o tom, co je autor urážky zač. Tohle Babišovi jen tak neprojde. Lze očekávat, že logickou odpovědí bude ještě ostřejší posuzování jeho nepěkné situace. Monika Hohlmeierová označila Babišovo chování za nechutné.

Demonstrace na Letné (Pavel Hofman)

Monika Hohlmeierová je na německé scéně prominentní političkou s ministerskou kariérou. Je jisté, že její nesmazatelné dojmy z českého premiéra budou rezonovat po vládních kruzích u našich sousedů i v Bruselu. Babiš si svojí arogancí uřízl velkou ostudu.

A pak je tu ta vlastizrada. Tomáš Zdechovský správně uvádí, že naplnění takového skutku předpokládá mimořádně nebezpečné chování v rozměru, který může ohrožovat samotnou existenci státu. Jde o pojem z trestního zákoníku a není možné ho jen tak používat jako nálepku na čelo nepohodlným lidem. Babiš i zde bude mít problém.

Sečteno a podtrženo. Babišova ďábelská taktika, jak shodit význam mise, by byla efektivní, kdyby se choval umírněně. Jenže on dobře ví, co na něj europoslanci mají, a ujíždějí mu nervy. Choval se jako pavián. Tím nastolil tak nebetyčně trapnou a pro náš stát nedůstojnou situaci, že by ho měla hanba fackovat. Protože k takové sebereflexi nemá v hlavě žádný aparát, tak musí hanba fackovat nás. Je to opravdu strašné, co zase náš bohatýr natropil.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]