Náš premiér hluboce miluje pejsky, kočičky a důchodce. Chová se k nim podobně a občas jim dá i nakrmiť

Andrej a pejsci v novém Čau lidi (Facebook Andrej Babiš)

Andrej a pejsci v novém Čau lidi | FOTO: Facebook Andrej Babiš

Předseda vlády v novém Čau lidi představil svého nového pejska Gigi a ukázal i pejska Elinku. Tu už mají Babišovi déle a ona teď na Gigiho žárlí. Určitě se ale brzy skamarádí. A pak předseda vlády říká: „Víte, proč jsem vám dneska ukázal Gigi a Elinku? No protože dneska budeme mluvit o seniorech.“

Jaká je v tom logika? Inu taková, že senioři mají totiž také své pejsky a kočičky. A také mají velké výdaje. Na zuby nebo na brýle. Pak se premiér nasupí a hřímá, že má už dost té „hnusné a odporné kampaně proti důchodcům“. Ale on se za ně umí postavit.

Všiml jste si někdo někdy někde nějaké hnusné kampaně proti seniorům? Že ne? Ale někde přece musí probíhat, protože předseda vlády potřebuje seniory proti této hnusné a odporné kampani bránit. A jestli nikde taková kampaň není, tak si ji Babiš ochotně vymyslí a mluví o ní tak přesvědčivě, že od této chvíle již vlastně existuje.

Celé vystoupení předsedy vlády se zakládá na jeho předpokladu, že se seniory je třeba mluvit jako s dětmi. Tedy podobně infantilním stylem, jako mluví se svými pejsky Gigim a Elinkou. Znalci mentality Andreje Babiše potvrzují, že premiér o voličích uvažuje jako o zvířátkách, kterým je třeba „dať nakrmiť“. Z této dílny pocházejí jeho populistická gesta, která ale musí zaplatit vždycky někdo jiný než on.

Jistě to někde padne na úrodnou půdu. Průzkumy ale ukazují, že většinu seniorů jeho styl nedojímá, byť má mezi nimi svoji největší voličskou základnu. Stále jde ale jen o menšinu, třebaže čtyřicetiprocentní. Ale na celých 60 procent seniorů to nefunguje.

Jen tak mimochodem premiér hodil na jižní země vinu, že kvůli covidu nyní zdražují zeleninu a ovoce. A on vážně upozorňuje na to, že potřebujeme mít v potravinách soběstačnost a nepotřebujeme nic dovážet. Jako největší příjemce zemědělských dotací a výrobce potravin dobře ví, o čem mluví.

Pak následuje rozsáhlá a zcela prolhaná tiráda o tom, jak tradiční strany nesnášely důchodce a aktivně jim škodily. Úplně zapomněl na to, jak v éře, kdy byl zatím „jenom“ ministrem financí, bránil zvyšování důchodů, aby si to nepřipsala jako zásluhu ČSSD.

Ano. Náš premiér hluboce miluje pejsky a kočičky. A také rád lže seniorům, jak se o ně stará. A ze všeho nejvíc miluje svoji vlastní moc a také své peníze. Nerozdává také důchodcům ze svého, ale z peněz celého státu. Na legitimní otázku, kde na to stát vezme, odpovídá premiér touto ubohou šaškárnou.

Je třeba upozornit Babiše na to, že tu jsou také senioři, které uráží, když s nimi předseda vlády mluví jako s malými dětmi, a kteří se nechtějí nechat od Andreje Babiše zneužívat. A celý ten jeho pokleslý styl komunikace je urážkou českých ústavních institucí a dělá z nás bláznivou banánovou republiku.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]