Naše reprezentace v Bruselu. Za peníze Unie se ji snaží zlikvidovat

()

Objevuje se spousta návrhů, co bychom doporučili Britům. Ti si ale nejspíš poradí sami, jako vždycky.

Stejně tak se můžeme vyřádit na tom, kdo všechno by měl odstoupit v Evropské unii, popřípadě v evropských zemích, které v Unii hrají nějakou významnou úlohu. Po ruce je samozřejmě kancléřka Merkelová, profesionální otloukánek, takže má jeden dojem, že EU má jednoho člena a jednoho vůdce.

Bylo by ale dobré nezapomenout na některé lidi, kterým se docela dobře žije z evropských peněz a nikdy viditelně nehnuli pro Evropu prstem. Máme tady vždy chytrého Jana Zahradila, stejně jako vždy pečlivě upraveného Petra Macha vyzbrojeného různými papírky, na kterých je fixem napsáno Czexit. Vida, Mach se umí fotit a psát fixem.

Takto bychom mohli pokračovat. Máme tady zvláštní odrůdu křížence nezávislého komentátora a politika Jana Kellera z Práva, který je velmi chytrý, ale nějak není patrné, jak kdy pro Unii hnul prstem.

Když se tedy nyní vyzývá k tomu, aby z funkcí odešli přední činitelé Evropské unie jako Juncker nebo Schulz, bylo by dobré se rozloučit také s těmito kluky a holkami z plakátu. Abychom nebyli moc korektní, jsou to političtí trafikanti, kteří toho za peníze občanů moc nepředvedli. Čekali bychom, že se budou věnovat masarykovské drobné práci a třeba nastíní jasnou představu, jaký by měl být vztah mezi Evropským parlamentem a Evropskou komisí, aby byla moc pod kontrolou. Že dají dohromady síly, aby odbourávali jedno pravidlo za druhým z těch, které Unii brzdí. Ale ne, vystačí s fixem a papírkem a činností, která připomíná dávnou výmluvu: „Vstoupil jsem do strany, abych ji mohl nabourávat zevnitř.“

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]