Naše strana nevzkvéta, promluvil Czernin ke spolustraníkům

FB TOP 09

Tomáš Czernin | FOTO: FB TOP 09

„Naše strana nevzkvétá,“ začal Tomáš Czernin svůj kandidátský projev na post předsedy TOP 09. Během deseti let existence strany se ucházejí o místo předsedy hned dva kandidáti. Proti senátorovi kandiduje poslankyně Markéta Pekarová Adamová.

„Cítím, že poslední dobou přešlapujeme na místě. Máme pocit, že naše práce už nemá cenu, že nám lidé už nenaslouchají. Přesto jsem přesvědčen, že máme skvělý program,“ konstatoval senátor.

Senátor a místopředseda TOP 09 Tomáš Czernin je z rodu, který je tu s námi již 900 let v dobrém i ve zlém. Ukázal, že ve svém regionu umí vyhrát volby, když byl opakovaně zvolen zastupitelem, místostarostou a senátorem. Sledujte živě jeho kandidátský projev!#snemtopky

Zveřejnil(a) TOP 09 dne Neděle 24. listopadu 2019

 

Zmínil i klíčová témata, kterých bych se měla TOP 09 podle něj držet. V první řadě má jít o ochranu klimatu a přírodních zdrojů. „Teď a tady jsme odpovědní za budoucnost.“

Dále zmínil bezpečí, vzdělání, podporu podnikání či důchodovou a zdravotní reformu.

V průběhu projevu se dotkl  i blížícího se předsednictví České republiky v EU s tím, že TOP 09 by měla být „garantem solidnosti v Evropské unii“.

„Chci, aby ti, kteří mají entuziasmus, podporovali ty, kteří už možná ochladli. Náš voličský potenciál se pohybuje v dvouciferných číslech. Chci vás k tomuto cíli dovést,“ řekl Czernin.

Podle něj to mají být právě hodnoty pravdy, odpovědnosti a důstojnosti člověka a jejich prezentace, co TOP 09 odlišuje od ostatních stran. „Máme premiéra estébáka, který vládne z milosti komunistů. Lidé se začínají hrbit. Třicet let po revoluci se lidé zase začínají bát, že někdo zaklekne na jejich firmu, a tak raději nevyčnívají.“

Strana by podle něj měla jít vstříc lidem, kteří se zúčastnili demonstrací na Letné. I to má být jedním z náznaků blížících se společenských změn. „Nabízím vám cíl a cestu, jak ho dosáhnout,“ slíbil na závěr spolustraníkům.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner