Naše země prosperuje a pocítit to musí i lidé, řekl Sobotka na jednání ČSSD

Eric Drooker

Sociální demokracie chce lidem v podzimních krajských a senátních volbách nabídnout praktický program, který bude součástí života lidí. Na dnešním zasedání Ústředního výkonného výboru strany místopředseda a ministr zahraničí Lubomír Zaorálek.

Podle premiéra Bohuslava Sobotky ČSSD nedopustí privatizaci veřejných služeb, zajistí bezpečnost a dostupné zdravotnictví, školství i sociální služby.

“Program je naprosto praktický a v konkrétních věcech ukazuje, co jsme udělali a co se chystáme udělat,” řekl Zaorálek. Sobotka připomněl, že ČSSD je dominantní silou v krajských zastupitelstvech od vítězných voleb v roce 2008.

Z minulých voleb v roce 2012 strana obhajuje posty 11 z celkových třinácti hejtmanů. Hejtmana nemá jen v Ústeckém a Libereckém kraji. Podle premiéra sociální demokraté v minulých obdobích uspěli.

Sobotka zmínil hospodářský růst, který podle něj musí zvýšením své životní úrovně pocítit i lidé: “Naše země prosperuje a je důležité, aby to cítili i lidé v regionech.”

Podle Sobotky se narostla především kvalita sociálních služeb, zdravotnictví, středního školství i komunikací. Situace krajů se podle premiéra zlepšila po vstupu ČSSD do vlády s hnutím ANO a KDU-ČSL. Kabinet regionům přiznal vyšší podíl na daních, změnil ve prospěch nemocnic úhradovou vyhlášku a uvolnil sedm miliard korun na opravu krajských silnic, uvedl.

Premiér zrekapituloval chystaný nárůst platů lékařů a zdravotních sester, učitelů i dalších zaměstnanců veřejného sektoru. “Vysíláme tím jasný signál do zbytku ekonomiky,” uvedl. Podle premiéra je nutná i změna systému valorizace penzí.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články